Българският Ми-17 продължава да гаси пожари в Македония

46 прочитания

Военнослужещите от състава на 24-та авиобаза Крумово с вертолет Ми-17 продължават и днес, 3 август 2017 г., да оказват помощ в гасенето на горските пожари в община Македонски брод, Република Македония. Това съобщават от МО.

Предвижда се българските екипажи да извършат полети в продължение на шест часа на две смени, за да обливат с вода обхванатите от огъня горски масиви.

Вчера, 2 август, българските военнослужещи извършиха над 20 хвърляния на вода и в продължение на три часа помагаха за овладяването на огнената стихия. Машината с борден номер 417 пристигна в Македония вчера и бе посрещната от премиерите на двете страни.

Свързани теми

Предишна публикация
И днес български Ми-17 гаси в Македония
Следваща публикация
Министър Каракачанов не иска да бърза с новия изтребител
46 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Стартира съвместната подготовка „Green Bridge 2018”

Екипажи на изтребители МиГ-29 от състава на авиобаза Граф Игнатиево и F-16 от състава на гръцката авиобаза Неа Анхиалос, започват от днес, 11 септември 2018 г., участието си в съвместни полети „Green Bridge 2018”.

Николай Ненчев бе оправдан за поддръжката на МиГ-29

Бившият министър на отбраната в кабинета „Борисов 2” Николай Ненчев бе оправдан от Софийски градски съд (СГС) по обвинението за престъпление по служба за това, че не е осигурил поддръжката на изтребителите МиГ-29. Това стана вчера, 2 юли 2019 г.

L-410 поднови полетите си у нас

На 14 февруари 2019 г. се изпълни полет за летателно приемане на самолет L-410 с борден номер 068 от състава на 16-та транспортна авиационна група. Това съобщиха от ВВС.

Анализ и в 12-та авиобаза

Днес, 16 януари 2024 г., в 12-та авиационна база Долна Митрополия се проведе годишен анализ,…
Меню