УТРЕ: Открит летателен ден в Долна Митрополия
Министър Мeджидиев: Първият медицински вертолет ще бъде получен до 15 декември
Втори български пилот бе приучен на F-16
Бахрейн получи първият си F-16 Block 70
Министър Стоянов: Единствената оферта за заместващ изтребител не е приемлива
40 години Ми-24 в България
Ранният следобед на 17 юни 1979 г. на несъществуващото вече военно летище Пловдив – където днес се намира жилищния комплекс Тракия – е смутен от шум на необичайни вертолети. Това е денят, когато първата четворка Ми-24 пристига в България. До 1986 г. броят ще нарасне на 44, от които шест все още остават на служба в родните ВВС.
L-39 – днес и утре в България
Днес на въоръжение в българските ВВС остават 12 реактивни учебно-тренировъчни самолета L-39ZA, но само половината от тях са с удължен ресурс и преминали основен ремонт за да се поддържат в летателна годност.
Краят на прехващача МиГ-23 – част – 1
Продължаваме серията публикации на спомени за службата на прехващача МиГ-23 в родните ВВС. Този път Силвия ЖЕЛЕВА представя разказа на полковник о.р. инж. Петър Цветков – един от представителите на инженерната мисъл, преживели най-силните години на самолета и неговия безславен край.
Българската космонавтика преди четвърт век – Част I
Преди четвърт век България изживя своето космическо лято. Не само че на орбита бе изведен вторият български космонавт Александър Александров с научната апаратура по проекта „Шипка”, но и към Марс полетя сонда с българско оборудване на борда. Как всичко това стана факт? За събитията през българското космическо лято от първо лице разказва професор Борис БОНЕВ, който във втората половина на 80-те години е водеща фигура в българската космонавтика.
Статията е публикувана оригинално в сп. АЕРО бр. 60 (август 2013 г.)