S-97 Raider претърпя инцидент

11 прочитания

Технологичният демонстратор Sikorsky S-97 Raider е претърпял инцидент вчера, 2 август 2017 г., в изпитателния център на Lockheed Martin в Уест Палм Бийч, Флорида. Няма пострадали.

Инцидентът, за който все още има малко официална информация, е станал около 19,30 часа местно време. Местни новинарски сайтове публикуват снимка правена от голяма дистанция, на която се вижда, че S-97 стои на полосата с прибран колесник. Не са ясни повредите по машината.

Sikorsky съобщават, че двучленният екипаж се е измъкнал от „твърдото кацане” без наранявания. Машината е изпълнявала изпитания на висене непосредствено преди инцидента.

Компанията заявява още, че е напълно отдадена на технологията, която стои в основата на S-97 и възнамерява да продължи да я развива, но не дава информация за съдбата на демонстратора.
S-97 прави първи полет през май 2015 г. Машината има съосен носещ винт, бутащо витло в опашната част и е предназначена да достига скорости от порядъка на 410 km/h в хоризонтален полет.

Проектът бе стартиран през октомври 2010 г. на частни начела от Sikorsky, тъй като по това време армейската авиация на САЩ търсеше заместник на разузнавателно-ударните вертолети OH-58D Kiowa Warrior.

OH-58D бе свален от въоръжение преди две години без да му се търси реален заместник, а S-97 продължи да лети като технологичен демонстратор, който да помага за програмата SB>1 Defiant, която се разработва за армията на САЩ и която може да стане основа за създаването на новото поколение бойни вертолети.

Свързани теми

Предишна публикация
Румъния търси още 36 броя F-16
Следваща публикация
ВВС на САЩ може да вземат вече построени 747-8 за нов президентски самолет
11 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Нов случай на откраднат самолет в САЩ

Нов случай на откраднат самолет в САЩ завърши с катастрофа с един загинал. Новият инцидент е от 13 август 2018 г. и е свързан с кражба на малък бизнесджет и разбиването му в предградие в близост до Солт Лейк Сити.

МиГ-29 катастрофира в Полша

Изтребител МиГ-29 от състава на полските ВВС е катастрофирал тази нощ при изпълнение на тренировъчен полет. Пилотът му е загинал.

Генерал Стойков: Екипажът на вертолета Cougar не е имал достатъчно нальот

Командирът на ВВС генерал-майор Цанко Стойков заяви днес, 23 август 2018 г., че екипажът на авариралия вертолет Cougar е имал малко нальот, което може да е довело до това, че не е реагирал по най-правилния начин на възникналата ситуация.

Два Як-130 се сблъскаха във въздуха над Бангладеш

Два учебно-тренировъчни самолети Як-130 от състава на ВВС на Бангладеш са се сблъскали във въздуха. Инцидентът е станал през нощта на 27 декември 2017 г. Всички четирима летци са се катапултирали успешно.

Обледеняване на Тръбата на Пито е сред непосредствените причини за катастрофата на Ан-148

Обледеняване на сензорите за определяне на приборната скорост на самолета (популярно известни като „Тръба на Пито”) е най-вероятната непосредствена причина за катастрофата на руския Ан-148 край Москва, при която загинаха 71 души. Това съобщава руският разследващ орган МАК.

Откриха паметна плоча за загиналия майор Георги Анастасов

По случай една година от катастрофата с вертолет AS 565 MB Panther и смъртта на неговият командир майор Георги Анастасов, на 4 юли 2018 г. в морската вертолетна авиобаза „Чайка” се проведе военен ритуал за откриване на обновената паметна плоча на загиналите военнослужещи от формированието. Това съобщиха от ВМС.

Меню