Унгария получи ремонтирани в Русия Ми-17

15 прочитания

Унгарските ВВС получиха четири вертолета Ми-17, които преминаха през капитално-възстановителен ремонт (КВР) в Русия. Договорът е бил сключен с Вертолеты России през миналата година.

Благодарение на ремонта унгарските ВВСще удвоят броя на изправните машини от този тип. До момента в експлоатация се намираха само два Ми-17, които бяха преминали през КВР през 2009 – 2010 г. Унгарското правителство твърдеше, че ще започне конкурс за доставка на нов тип транспортен вертолет и затова не бяха отпускани финанси за ремонт на наличните вертолети. Конкурс обаче все още няма.

Ремонтът на четирите Ми-17, както и удължаването на техническия им ресурс е на стойност 3,9 млрд. форинта (около $15 млн.) Работата е била извършена в авиоремонтен завод в Новосибирск.

Отделно унгарските ВВС чакат доставка и на още един ремонтиран Ми-17, който е по отделен договор и който трябва да бъде получен през септември 2017 г.

Унгария разполага с 14 Ми-17, но не експлоатира всички от тях. Отделно се използват и пет Ми-8.

Страната не се е оказала от плановете за подмяна на съветските вертолети, но за сега не се ангажира със срокове кога това ще стане факт.

Свързани теми

Предишна публикация
Tejas продължава да се бави
Следваща публикация
Swiss започна търговски полети с CSeries от Лондон Сити
15 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Министър Каракачанов: Вероятната причина за катастрофата е технически проблем

Вероятната причина за катастрофата с вертолет Ми-17 от състава на ВВС на България е техническа неизправност. Това заяви министърът на отбраната Красимир Каракачанов на брифинг в авиобаза Крумово, който се проведе в ранните часове на 12 юни 2018 г.

Два милиона часа за AW139

Италианският производител на вертолети Leonardo Helicopters (бивш AgustaWestland) съобщи в края на декември 2017 г., че моделът AW139 е надхвърлил границата от два милиона пролетни часа.

Австралия купува AH-64E

Австралия ще купи щурмови вертолети Boeing AH-64E Apache Guardian, които ще заменят сега използваните 22…

Черна гора получи последните два Bell 412

Въоръжените сили на Черна гора получиха последните два транспортни вертолета Bell 412, които се доставят в рамките на договор сключен в началото на годината.

Меню