Китай показа J-10 в конфигурация за огнево подавяне на ПВО

120 прочитания

Китай показа конфигурация на многоцелевия си изтребител J-10B, която е предназначена за огнево подавяне на ПВО. Машината е била част от статичния показ на авиационното състезание „Авиадартс”, което се проведе в авиобазата Чанчун в началото на месеца.

Изтребителят е бил въоръжен с две противорадарни ракети YJ-91, които се явяват вариант на руската Х-31П. Разположени на средните пилони под крилото. На външните пилони са две ракети за близък въздушен бой PL-8, а на вътрешните – две учебни авиобомби.

Най-интересното в показаната конфигурация са двата контейнера разположени странично от въздухозаборника. От ляво е контейнер CM-802 AKG, който служи за целеуказване на противорадарните ракети, а от другата страна е контейнер за радиоелектронна-борба K/RKL700A.

Показването на YJ-91 окачена на J-10 не е новост, но демонстрираното на „Авиадартс” може би за първи път показва как би изглеждал изтребителят при реална задача за огнево подавяне на противниковото ПВО.

YJ-91 тежи около 600 kg, има далечина на полет от около 120 km, носи бойна глава с маса 165 kg и може да развива скорост от около М 4,5.

Свързани теми

Предишна публикация
Първи UH-60А+ за Афганистан
Следваща публикация
Гърция чака оферта за модернизация на своите F-16
120 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Министър Каракачанов очерта много варианти за новия изтребител и се готви да ремонтира МиГ-29

Министърът на отбраната Красимир Каракачанов очерта днес, 21 септември 2017 г., няколко различни варианти за това как да се отиграе покупката на нов изтребител, но и заяви, че вече се взимат мерки за поддръжката на българските МиГ-29.

Турция поиска от САЩ още F-16

Турция е отправила искане за покупка на новопроизведени F-16 Block 70 и модернизационни китове за…

Антон Тодоров пренесе атаките за Gripen срещу президентската администрация

Емблематичният депутат от ГЕРБ Антон Тодоров пренесе атаките си по новите изтребители за ВВС от президента Радев към членове на неговата администрация. Днес, 27 септември 2017 г., депутатът обвини началника на кабинета на президента Иво Христов, че е чел класифицирани документи във връзка с предложение за продажба на нови F-16 от страна на Lockheed Martin.

Министър Каракачанов: 8 – 9 нови самолета няма да решат проблемите на военната авиация

Министърът на отбраната Красимир Каракачанов заяви, че придобиването на 8 – 9 нови изтребители няма да решат генерално проблемите на военната авиация. Това каза той днес, 28 август 2018 г., пред журналисти, докато наблюдаваше бойните стрелби на военната авиация на полигона в Шабла.

Модернизацията на индийските Mirage 2000 среща нови трудности

Процесът по модернизация на индийските изтребители Mirage 2000 среща нови трудности, след като забавянията в програмата доведоха до това, че доставеното от Франция оборудване е вече с изтекла гаранция, а никой в Индия не иска да плаща да поддръжката му. Това съобщава “Defense News”.

Полша получи разрешение да купи 32 броя F-35 за $6,5 млрд.

Държавният департамент на САЩ формално разреши на Полша да купи 32 изтребителя F-35A. Очакваната цена на сделката е $6,5 млрд. Това се чете в съобщение до американския Конгрес на агенцията за сътрудничество в областта на отбраната DSCA от днес, 11 септември 2019 г.

Меню