Пети ден вертолети на ВВС се борят с пожара в Кресненското дефиле

16 прочитания

Два вертолета Ми-17 от състава на авиобаза Крумово и днес, 28 август 2017 г., се включиха в действията за овладяване на огнената стихия в Кресненското дефиле. Това съобщиха от МО.

Първият вертолет излетя от авиобазата в 12,42 часа, а вторият – в 13,30 часа. Всеки от екипажите работи по 3 часа и 5 минути преди да бъде приземен вертолетът за зареждане. До 16,30 часа вертолетите изпълниха общо 48 захода. За това време над обхванатите от огъня горски масиви край село Влахи са изсипани от въздуха близо 96 тона вода.

В 16,30 часа единият вертолет Ми-17 отново излетя, за да участва в потушаването на пожара до 19,30 часа. По-късно втората машина също се включи в овладяването на огъня.

Пети ден продължава и помощта, която оказват специализирани екипи от Сухопътните войски за потушаването на пожарите в Кресненското дефиле. От сутринта 85 военнослужещи от състава на военни формирования 56 040 – Благоевград и 28 610 – София с противопожарни автомобили и транспортна техника се включиха в гасенето на пожара край симитлийските села Мечкул, Стара Кресна и Влахи. Действията на военнослужещите се ръководят от майорите Кирил Спаневиков и Александър Бойков.

Свързани теми

Предишна публикация
Френски CL-415 блъсна баржа при излитане
Следваща публикация
УКРИНМАШ обжалва спирането на процедурата за удължаване на КСА-2
16 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Генерал Стойков: Екипажът на вертолета Cougar не е имал достатъчно нальот

Командирът на ВВС генерал-майор Цанко Стойков заяви днес, 23 август 2018 г., че екипажът на авариралия вертолет Cougar е имал малко нальот, което може да е довело до това, че не е реагирал по най-правилния начин на възникналата ситуация.

Константин Попов: Методиката за оценка на изтребителя трябва да се промени заради повечето участници

Председателят на комисията по отбрана в Парламента и депутат от ГЕРБ Константин Попов заяви, че методиката за оценка и математическия модел за това, трябва да бъде променен заради оценяването на по-голям брой оферти за нови изтребители. Това каза той вчера, 30 май 2018 г., в сутрешния блок на БНТ1.

Авиокаст: Епизод 21

В този епизод се включваме, за да обсъдим актуалната тема за политическите настроения около втората…
Меню