Френски CL-415 блъсна баржа при излитане

45 прочитания

Френска летяща амфибия Bombardier CL-415 се блъсна в дървен стълб прикрепен към кей. Инцидентът, който е станал в неделя, 27 август 2017 г., се е разминал без пострадали и е бил заснет на видео.

Два CL-415, които се числят към френската Гражданска защита (Sécurité Civile), са излитали в двойка от река Рона, след като са заредили вода. Те са участвали в гасене на пожар край град Ним, Южна Франция.

От заснетите кадри се вижда, че първата машина преминава много близо до баржа на реката, а втората (с регистрация F-ZBFN) директно удря дървен стълб с края на полукрилото си. Веднага след инцидента машината се е приземила и ѝ е направен оглед.

Няма сериозни поражения по самолета, няма пострадали на земята или на борда. Sécurité Civile води разследване.

Организацията разполага с 12 противопожарни амфибии CL-415.

Свързани теми

Предишна публикация
За шести и вероятно последен ден Ми-17 гаси пожара край Кресненското дефиле
Следваща публикация
Пети ден вертолети на ВВС се борят с пожара в Кресненското дефиле
45 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Embraer E190 се аварира в Мексико

Пътнически самолет Embraer E190 аварира при излитане от летището на северния мексикански град Дуранго. При инцидента няма загинали.

Cougar от състава на ВВС претърпя инцидент в Пловдивско (обновена)

Вертолет AS 532AL Cougar от състава на българските ВВС е преминал днес, 21 август 2018 г., през далекопровод с високо напрежение в района на град Стамболийски, Пловдивско. При инцидента няма пострадали, но машината е сериозно повредена.

Полша възстанови полетите с МиГ-29

Полските ВВС са възстановили полетите със своите изтребители МиГ-29. Те бяха спрени след инцидента от 18 декември миналата година, когато на кацане в авиобаза Минск Мазовецки. За това съобщава полският сайт Defence24.

Катастрофа с гръцки Mirage 2000

Гръцки изтребител Mirage 2000-5 е катастрофирал днес, 12 април 2018 г., след като е изпълнил мисия по прехват на турски военен самолет, който е навлязъл в гръцкото въздушно пространство. Пилотът на машината е загинал.

Меню