Италия поръчва още AW139

44 прочитания

Италианското правителство поръчва още осем вертолета AW139, които ще се използват за за търсене и спасяване и мисии по патрулиране над море. Това съобщава днес, 11 декември 2017 г., производителят Leonardo.

Две от машините са предназначени за Бреговата охрана на Италия и ще изпълняват задачи по търсене и спасяване. Доставката им се очаква до края на 2018 г.

Другите шест вертолета ще отидат в Guardia di Finanza – правителствена агенция, която е натоварена с разнообразни функции, включително и гранична охрана и борба с корупцията. Доставката на тези вертолети, които ще се използват за патрулиране, ще приключи до 2020 г.

Ориентировъчната стойност на сделката е €112 млн.

Според Leonardo след тези поръчки и двете правителствени агенции ще разполагат с по 14 броя AW139, като и двете ще продължат да поръчват вертолети от този тип с цел цялостно заместване на сега експлоатираните AB412.

Италианското правителство до момента е поръчало 53 броя AW139, които се използват в различни агенции и във въоръжените сили на страната. Вертолетите на Бреговата охрана вече са натрупали 10 000 летателни часа.

До момента има получени над 1000 поръчки за вертолета AW139, от които са изпълнени около 900. Българската гранична полиция също е сред операторите на типа.

Свързани теми

Предишна публикация
Модернизацията на индийските Mirage 2000 среща нови трудности
Следваща публикация
Германия ще замества Tornado с Eurofighter
44 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Израел се отказва от V-22 Osprey

Израелските ВВС спират да разглеждат конвертоплана V-22 Osprey, като потенциална платформа за изпълнение на специални задачи. Това съобщава Flightglobal, позовавайки се на свои източници в израелското МО.

Пускат обществена поръчка за поддръжка на Bell 206

Министерство на отбраната пусна на 22 февруари 2018 г. процедура за възлагане на обществена поръчка за ремонт и инспекции на агрегати, блокове и възли на вертолети Bell 206B-3, които са на въоръжение в българските ВВС.

Две компании са заявили желание за поддръжка на флотските AS 565

Две компании са подали заявления за участие в процедурата за възлагане на обществена поръчка за сключване на рамково споразумение за Интегрирана логистична поддръжка на вертолетите AS 565 и AS 356 от състава на българските ВМС.

Меню