Два самолета се блъснаха на земята на летище Бен Гурион

21 прочитания

Boeing 737 се сблъска на земята с Boeing 767 по време на наземни операции на израелското летище Бен Гурион, край Тел Авив. При инцидента, който е станал днес, 28 март 2018 г., няма пострадали, но има сериозни поражения по двата самолета.

Инцидентът е станал сутринта. Boeing 737-700 на германската авиокомпания Germania се е подготвял да извърши полет ST4915 до Берлин. Машината е била избутвана (pushback) от гейта на летището, когато се е врязала в стоящ на друг гейт Boeing 767-300ER на израелската авиокомпания El Al, който е трябвало да извърши полет LY385 за Рим.

От разпространените снимки се вижда, че германският Boeing е врязал вертикалния си стабилизатор в десния хоризонтален стабилизатор на израелския самолет. Вертикалният стабилизатор е почти срязан.

Няма пострадали сред пътниците и екипажите на двата самолета. Всички те са били евакуирани без проблеми.

Израелските авиационни власти водят разследване на инцидента. Щетите по двата самолета вероятно ще се измерят в милиони долари.

Свързани теми

Предишна публикация
Нова порция скандали около белгийския изтребителен конкурс
Следваща публикация
ВВС на САЩ може да откажат 1/3 от F-35 ако цената на поддръжката не падне
21 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Инцидент с C-27J Spartan от състава на ВВС (обновена)

Военно-транспортен самолет C-27J Spartan от състава на българските ВВС е претърпял инцидент на земята по време на тренировъчни полети от авиобаза Граф Игнатиево днес, 19 януари 2018 г. Няма пострадали. Това съобщават от ВВС

Полетите с F-35 са спрени за технически прегледи

Полетите с изтребителите F-35 са временно спрени за извършване на технически прегледи, във връзка с инцидент с типа от преди две седмици. Това съобщиха днес, 11 октомври 2018 г., от Пентагона.

Министър Каракачанов: „Загуба на рефлекси” е причинила катастрофата с Ми-17

Министърът на отбраната Красимир Каракачанов даде разтегливата трактовка, че „загуба на рефлекси” е основната причина за катастрофата с Ми-17 борд 417 от 11 юни 2018 г. При инцидента загинаха двама авиатори, а трети беше ранен.

Окончателният доклад около изчезването на MH370 дава малко нова информация

Малайзия публикува днес, 30 юли 2018 г. окончателния доклад около изчезналия полет MH370 на Malaysia Airlines, но в него има много малко нова информация, а основният извод остава непроменен – самолетът е умишлено отклонен от курса, но неизвестно от кой и как.

Меню