Над 600 000 пасажери за софийското летище през април

11 прочитания

Летище София бележи ръст по всички показатели през изминалия месец април – пътници, самолетодвижения и обработени товари. Това съобщават от столичното летище.

Над 600 000 пътници са обслужени на летище София през април 2018 г. Това е увеличение от 7,6% спрямо същия месец на миналата година. През Терминал 2 са преминали 60% от пътуващите, а през Терминал 1 – 40%.

Общият брой на пътувалите по редовни международни линии се е увеличил с над 34 000. Най-голям принос за това имат авиокомпании flydubai, LOT, Tarom и Wizz Air, които бележат двуцифрен ръст в броя на превозените пътници по редовни линии през април 2018 г. Това се дължи на увеличените полетни предложения по нови и вече обслужвани маршрути от/до летище София.

Пътуващите с чартърни полети през изминалия месец са нараснали двойнозаради Великденските празници. Най-предпочитаните туристически дестинации за периода са били Анталия, Хургада и Санторини.

Общият брой на излетелите и кацнали самолети през април е достигнал 5 274. Това е ръст от 11% на годишна база и се дължи на големия брой чартърни полети и на увеличените честоти и новооткрити дестинации от началото на лятното разписание.

През април 2018 г. са обработени общо 1 770 тона товарни и пощенски пратки, което е ръст от 9,1%.

Свързани теми

Предишна публикация
НВИМ се похвали с изваждането на двигателя на Me 109 открит край село Марица
Следваща публикация
Генерал Петров пое командването на авиобаза Граф Игнатиево
11 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Стартира лятното разписание на летище София

От днес, 25 март 2018 г., влиза в сила лятното разписание на летище София с редовните полети до словенската столица Любляна. Те ще се изпълняват три пъти седмично – в понеделник, четвъртък и неделя, от авиокомпанията Adria Airways.

Правителството се засили да спасява БДЖ с концесия на летище София

Правителството ще ускори даването на концесия на летище София в опит да спаси БДЖ, която се намира във фактически фалит. Това стана ясно след правителственото заседание, което се проведе днес, 6 юни 2018 г.

Заради коронавируса „България ер” временно спира полетите си до Милано

Българската авиокомпания „България ер” обяви, че считано от днес, 24 февруари 2020 г., спира да изпълнява полетите си до и от Милано. Превозвачът изтъква ситуацията с новия коронавирус.

Wizz Air е превозила 30 млн. пасажери за 12 месеца

Нискотарифната авиокомпания Wizz Air обяви нов пътнически рекорд в историята си. През последните 12 месеца авиокомпанията е превозила внушителните над 30 млн. пътници, след като операциите ѝ в Европа нараснаха с 24% в сравнение със същия период на миналата година.

Консорциумът „Соф Кънект“ изненадващо взе концесията на летище София

Консорциумът „Соф Кънект”, в който водещ член е инвестиционния фонд Meridiam в сътрудничество с оператора на летище Мюнхен Flughafen München GmbH, бе изненадващо обявен днес, 17 юли 2019 г., за победител в процедурата по избор на концесионер на летище София.

Приеха поправки в Закона за концесиите с цел улесняване процедурата за летище София

Парламентът прие промени в Закона за концесиите на второ четене. Промените са с цел улесняване на процедурата за отдаване на концесия на летище София. Това стана днес, 14 март 2019 г.

Меню