Константин Попов: На 31 май Комисията по отбрана ще обсъди проекта за нов изтребител

11 прочитания

На 31 май 2018 г. се очаква да се обсъдят двата проекта за модернизация на Българската армия в парламентарната Комисия по отбрана. Това каза нейният председател Константин Попов по време на заседанието ѝ от днес, 17 май.

Бившият началник на отбраната е казал още, че през юни се очаква да бъде внесен и проекта за боен кораб и може би до края на същия месец и трите проекта ще бъдат гласувани в пленарна зала.

Правителството одобри инвестиционните проекти за придобиване на нова бойна машина за пехотата и нов боен самолет за ВВС на заседанието си от вчера, 16 май 2018 г. Проектите бяха внесени в Народното събрание днес.

Двата проекта трябва да минат през ресорните комисии по отбрана и финанси, преди да бъдат включени в програмата за обсъждане и гласуване в пленарна зала. Едва след това по тях може да започне да се работи, чрез изпращане на запитване за даване на оферти.

Министърът на отбраната Красимир Каракачанов изрази надежда, че до края на 2018 г. ще има подписан договор по поне един от проектите, но за сега не изглежда, че ще има време за това, дори и Парламентът да даде зелена светлина до края на юни.

Свързани теми

Предишна публикация
Бъдещите концесионери на летище Пловдив се срещнаха с министър Московски
Следваща публикация
Министерски съвет одобри инвестиционния проект за нов изтребител
11 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

ГЕРБ, ДПС и ВМРО отхвърлиха ветото върху F-16

С гласовете на ГЕРБ, ДПС, ВМРО и двама независими бе отхвърлено ветото на президента Румен Радев върху ратификацията на договорите за покупка на осем F-16. Това стана днес, 26 юли 2019 г.

Плевнелиев поиска да не се влага повече в МиГ-29

Бившият президент и главнокомандващ Росен Плевнелиев поиска да не бъдат влагани повече пари в МиГ-29, след като България ще купува F-16, който щял да позволи внедряването на 5G мрежа. Това каза той днес, 7 май 2019 г.

Министър Каракачанов най-вероятно ще удължи работата на комисията за изтребителя

Военният министър Красимир Каракачанов заяви днес, 16 октомври 2018 г., че най-вероятно работата на експертната комисия, оценяваща офертите за нови изтребители, ще бъде удължена. Той също така се съгласи с призива на президента Радев за „радиомълчание” по темата.

„Комисията „Gripen“ изслуша бивш заместник-министър и военен експерт

Временната парламентарна комисия за проучване изпълнението на процедурата по избор на нов тип боен самолет изслуша на заседанието си днес, 7 септември 2017 г., бившия замесник-министър на отбраната от кабинета „Орешарски“ Иван Иванов и военния експерт професор Венелин Георгиев.

БСП няма да подкрепи покупката на F-16 при сегашните условия

БСП няма да подкрепи решението на правителството за започване на преговори за покупка на F-16, тъй като то противоречи на решението на Народното събрание от юни 2018 г. Това заявиха от партията днес, 8 януари 2019 г.

Как „Scorpion” стигна до устата на премиера

В последните месец-два интензитетът на изказванията, свързани с военната ни авиация, от страна на политическите лица у нас е много висок. Не е изненадващо, че сред цялото това надприказване (често пъти преминаващо в словоблудство) може да се изпусне нещо, което да ни покаже какво всъщност се върти в главите на държавните ни мъже по отношение на развитието на българските ВВС.

Меню