Сериозни заявки в първия ден на Фарнбъроу

24 прочитания

С 406 заявки приключи първия ден на авиационното изложение Фарнбъроу, което се провежда в момента. Това е почти толкова, колкото бе обявено на първия ден на миналогодишното издание на Бурже (413) и доста повече от първия ден на предишното издание на Фарнбъроу (237).

269 от завките са твърди поръчки, 130 от заявките са подплътени с меморандуми за разбирателство за бъдещи поръчки, а седем са писма за намерения за запазване на опции.
304 от заявките са за тяснофюзелажни лайнери, 57 за широкофюзелажни пътнически самолети и 45 за регионални джетове.

Airbus води леко на Boeing по събраните заявки със 186 срещу 175.

159 са заявките за семейството A320neo, 145 са заявките за семейството Boeing 737 Max, 27 са поръчките за широкофюзелажния A350, 26 са заявките за карго машината Boeing 777F, 25 са регионалните джетове E-Jet, 20 са поръчките за китайския регионален пътнически самолет ARJ21 и четири заявки за Boeing 787.

Най-голямата заявка идва от неназована лизингова компания, която поръчва 80 броя A320neo, плътно тя е следвана от твърдата поръчка за 75 броя Boeing 737 Max 8 за индийската авиокомпания Jet Airways.

Интересно е да се отбележи, че румънската авиокомпания Tarom е направила твърда поръчка за пет броя Boeing 737 Max 8.

Повечето от обявените днес заявки са били договорени преди това, но в рамките на Фарнбъроу се обявяват официално или се идентифицират клиентите.

Свързани теми

Предишна публикация
САЩ предлагат ЗРК Patriot на Турция
Следваща публикация
Великобритания показа концепцията си за изтребител от следващо поколение
24 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Стартира производството на T-7A

Американският самолетостроител Boeing стартира производството на предсерийните учебно-тренировъчни самолети T-7A Red Hawk. Това съобщиха от…

Airbus има близо 100 A320neo за които чака двигатели

До края на юни европейският самолетостроител Airbus ще произведе около 100 броя самолети от семейството A320neo, за които няма двигатели. Това е заявил Гиьом Фури, президент на Airbus Commercial Aircraft, цитиран от Aviation Week.

Boeing приключва 2017 г. с 912 нетни поръчки

Американският самолетостроител Boeing приключи 2017 г. с 912 нетни поръчки и така е много вероятно да бият конкурента си от Airbus по отношение на продадени пътнически самолети за изминалата година.

BelugaXL изпълни първи полет

Новият транспортен самолет Airbus BelugaXL изпълни успешно своя първи полет. Това стана днес, 19 юли 2018 г.

Aero Vodochody показа нова версия на L-159

Чешкият самолетостроител Aero Vodochody демонстрира нова версия на лекия ударен самолет L-159. Версията е наречена F/A-259 Striker и бе показана за първи път в рамките на изложението във Фарнбъроу, което се провежда в момента.

Меню