VietJet Air поръча 50 броя A321neo

15 прочитания

Виетнамската нискотарифна авиокомпания VietJet Air поръча 50 броя Airbus A321neo. Меморандум за разбирателство по тази сделка бе подписан през юли по време на авиоизложението във Фарнбъроу.

Airbus съобщава, че с това поръчаните A321neo за VietJet са достигнали 120. Виетнамският превозвач, който също чака доставката на пет A321ceo, в момента експлоатира 56 броя от фамилията A320 (23 A320, 30 A321 и три A321neo).

По каталожни цени сделката е на стойност от малко под $6,5 млрд.

От VietJet заявяват, че поръчката ще им помогне да разширят мрежата си, както вътре във Виетнам, така и по международните дестинации.

Сделката бе подписана днес, 2 ноември 2018 г., в Ханой, по време на визитата на френския премиер Едуард Филип в авиатската страна.

До края на септември 2018 г. има поръчки за 6178 самолети от фамилията A320neo. От тях доставени са 471 броя на крайните клиенти.

Свързани теми

Предишна публикация
J-10 с управляем вектор на тягата ще бъде показан на изложението в Джухай
Следваща публикация
Премиерът отново заговори за съвместно производство с Израел на „дронове”
15 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Полетите с Boeing 737 Max спряха почти навсякъде

Операциите с Boeing 737 Max спряха почти навсякъде по света, след като днес, 12 март 2019 г., голям брой оператори и авиационни администрации забраниха търговските полети с типа, до второ нареждане.

Правителството отпусна почти 1 млн. за поддръжка на A319 от състава на АО28

Кабинетът отпусна 991 28 лева на Министерството на транспорта за нуждите на Авиоотряд 28 (АО28), свързани с покриване на разходи по извършване на базово техническо обслужване на самолет Airbus A319.

САЩ спряха от полети Boeing 737 Max

Американската гражданска авиационна администрация FAA обяви, че спира от полети всички Boeing 737 Max, които се оперират от авиокомпании базирани в страната. Решението влиза в сила веднага.

Ryanair отчете рекордна печалба, но има песимистични очаквания

Ирландската нискотарифна авиокомпания Ryanair отчете рекордна печалба за изминалата финансова година, но заяви, че има очаквания за спад в печалбата, поради покачващи се разходи за гориво и персонал. Това съобщава Reuters.

Полетя вторият прототип на МС-21

Вторият прототип на руския тяснофюзелажен авиолайнер МС-21-300 е изпълнил дебютния си полет днес, 12 май 2018 г. Това съобщава производителят „Корпорация „Иркут”.

Меню