Цветанов обеща в САЩ договор за F-16 до средата на годината

886 прочитания

Председателят на парламентарната група на ГЕРБ и и заместник-председател на партията Цветан Цветанов обеща в САЩ, че сделката за покупка на F-16 ще бъде подписана и ратифицирана от Народното събрание до средата на годината. Това съобщиха от пресцентъра на партията.

При постигане на съответните договорености, в средата на годината може да се очаква финализиране на процедурата и ратификация от Народното събрание на България, е заявил Цветан Цветанов пред държавния секретар на САЩ Майк Помпео. Темата за покупката на F-16 e била сред основните коментирани от двамата в рамките на Националната молитвена закуска във Вашингтон.

„По време на разговора българската страна изрази задоволство от факта, че с евентуалното бъдещо придобиване на F-16 се гарантира суверенитета на България, както и се постига пълна оперативна съвместимост със съседните държави, съюзници в НАТО”, съобщават още от пресцентъра на ГЕРБ.

Изказванията на Цветанов от САЩ често предначертават процесите по избора на изтребител у нас. В началото на декември той обеща оттам, че ще има бързо политическо решение по темата и действително за малко повече от месец решението за покупка на F-16 мина по цялата държавна верига.

В срядата на януари военният министър Красимир Каракачанов заяви, че очаква преговорите да приключат за три – четири месеца, което съвпада със сроковете дадени от Цветанов в САЩ.

Свързани теми

Предишна публикация
Стартира пролетната кампания за набиране на ръководители на въздушното движение
Следваща публикация
Рекорден прием в Долна Митрополия за 2019 г.
886 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Авиокаст: Епизод 13

Трябваше ли да станем свидетели на поредната, напълно неоправдана, медийна истерия около аварирал пътнически самолет,…

Генерал Боцев се надява, че ще има подписан договор за нов изтребител до края на годината

Началникът на отбраната генерал Андрей Боцев се надява до края на годината да може да се сключи договор за доставка на нов боен самолет. Това каза той днес, 19 септември 2018 г,. цитиран от БНР.

Правителството планира да вложи още 300 млн. в придобиването на F-16

Още 300 млн. лева ще бъдат вложени около придобиването на новия изтребител в рамките на следващите три години. Това става ясно от обсъждането на военния бюджет в Комисията по отбрана в Народното събрание.

Министър Каракачанов: Парламентът оспорва новия изтребител, а не аз

„Аз не оспорвам нищо – Парламентът го оспорва явно, тъй като той създаде една комисия с която иска да проучи как е взето решението за новия изтребител”, това заяви министърът на отбраната Красимир Каракачанов днес, 9 септември 2017 г., в предаването „Тази събота” по bTV.

Меню