Започна криминално разследване за сертификацията на Boeing 737 Max

1K прочитания

Федерални прокурори в САЩ, както и Департамента (министерството) на транспорта са започнали разследване на процеса, в рамките на който Boeing 737 Max, е получил типов сертификат. Това съобщава Reuters.

Федералната прокуратура на САЩ ще разследва американската авиационна администрация FAA, която е отговорна за процеса по издаване на типов сертификат на Boeing 737 Max. Разследването е криминално и по него вече са били призовани свидетели.

Отделно транспортният департамент на САЩ, в чийто състав влиза FAA, е започнал отделно вътрешно разследване на процесите в авиационната администрация на страната, които са довели до сертификацията на 737 Max.

В разследванията се е включило и Федералното бюро за разследване.

До момента няма официални позиции на въпросните институции за точните причини за стартирането на тези разследвания.

В последните дни, в някои американски медии се публикуваха журналистически разследвани, които показват, че процесът на типова сертификация на Boeing 737 Max е бил труден, като са били отбелязани различни потенциално критични проблеми, включително и в системата за управление, която най-вероятно стои зад двете катастрофи с типа. Съобщава се и за вероятен политически натиск за бърза сертификация на модела на Boeing, въпреки забележките към него.

Катастрофата с Boeing 737 Max на Ethiopian Airlines от 10 март доведе до глобално спиране на полетите с типа.

Свързани теми

Предишна публикация
САЩ скоро може да замразят изцяло турското участие в F-35
Следваща публикация
Естония получи първия си дарен C-145A
1K прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

X-37B се приземи след рекорден полет

Безпилотната експериментална совалка на ВВС на САЩ X-37B се приземи днес, 27 октомври 2019 г., след рекорден престой на орбита от 780 дни.

Катастрофиралият Boeing 737 Max е имал проблеми със сензорите за измерване на скоростта

Катастрофиралият Boeing 737 Max 8 на индонезийската авиокомпания Lion Air е имал проблеми със сензорите за определяне на приборната скорост (популярно известни като „Тръба на Пито”) в последните си четири полета. Това са съобщили от индонезийските разследващи органи, цитирани от Reuters.

Avolon поръчва 75 броя Boeing 737 Max

Ирландската лизингова компания Avolon е финализирала сделка за придобиването на 75 броя Boeing 737 Max. Меморандум за разбирателство по темата бе подписан на тазгодишното изложение в Бурже.

Qantas призова Airbus и Boeing за създаване на авиолайнер със свръхголяма далечина на полет

Изпълнителният директор на австралийската авиокомпания Qantas Алън Джойс призова производителите Airbus и Boeing да създадат пътнически самолет със свръхголяма далечина на полет, който да позволи изпълняването на директни полети от Австралия до Европа и Източното крайбрежие на САЩ.

Меню