Достигнаха до останките на катастрофиралия лек самолет в Македония

1K прочитания

Спасителните и разследващи екипи са достигнали до останките на катастрофиралия в Македония лек самолет Cessna P210N. Потвърдена е смъртта на всички четирима намиращи се на борда, както и че те са български граждани.

Останките са били достигнати днес, 3 април 2019 г., преди обед. Самолетът се е разбил в склона на планината на надморска височина от 2200 m. и е избухнал в пламъци. Не е имало никакъв шанс за оцеляване на намиращите се на борда му.

Македонското МВР официално потвърди, че на борда са се намирали четирима български граждани – мъж, жена и двете им деца, едното от които е било непълнолетно. Самолетът е бил управляван от мъжа, който е бил роден през 1970 г. Самолетът, който е имал германска цивилна регистрация (D-EUIB), е бил негово притежание.

Разследването на инцидента се води от македонските органи за разследване на авиационни произшествия и от местната прокуратура. Те са съобщили, че в момента се работи по всички възможни версии.

В медиите изтече и разговор между пилота на катастрофиралия самолет и македонското РВД, но той не дава много нова информация. Пилотът съобщава за турболенции и облачност, като се е опитвал да заобиколи голям облак. От РВД са съобщили на пилота, че долния край на облаците е над най-високата точка на планината там.

Македонски медии съобщават и че метеорологичните условия в района, в който е станала катастрофата са традиционно проблемни за леката авиация.

Самолетът излетя вчера, 2 април 2019 г., в 15,10 часа от охридското летище „Св. Апостол Павел“ с курс към София, но пилотът е докладвал силна турболенция по маршрута и е поискал кацане в Скопие, след което го е отказал и е решил да продължи по маршрута. Машината е изгубена от македонските радари в 16,16 часа местно време.

Свързани теми

Предишна публикация
C-27J превози ранената курсантка до София
Следваща публикация
Лек самолет с четирима българи катастрофира в Македония
1K прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

CN-235 катастрофира в Турция

Военно-транспортен самолет CN-235M-100 от състава на турските ВВС е катастрофирал днес, 17 януари 2018 г., в южната част на страната. При инцидента е загинал тричленният екипаж.

S-97 Raider претърпя инцидент

Технологичният демонстратор Sikorsky S-97 Raider е претърпял инцидент вчера, 2 август 2017 г., в изпитателния…

Японски F-35A изчезна над Тихия океан

Изтребител F-35A от състава на японските ВВС изчезна над Тихия океан по време на тренировъчна задача. Стартирана е операция по търсене и спасяване. Това стана днес, 9 април 2019 г.

Нов случай на откраднат самолет в САЩ

Нов случай на откраднат самолет в САЩ завърши с катастрофа с един загинал. Новият инцидент е от 13 август 2018 г. и е свързан с кражба на малък бизнесджет и разбиването му в предградие в близост до Солт Лейк Сити.

Малък самолет аварира край Русе

Лек самолет е аварирал при опит за кацане на площадка до русенското село Бъзън. При инцидента са пострадали двамата намиращи се на борда му, но те са без опасност за живота.

Меню