Представят антология с поезия писана от авиатори

1K прочитания

На 10 октомври 2019 г. (четвъртък), от 18:30 ч., в Зала 1 на Централния военен клуб – София, ще бъде представена антологията „Поети, родени да летят“. Организатори са Командването на ВВС, Българското астронавтическо дружество – Пловдив и Издателство „Вион“.

Стиховете в антологията са на дванадесет военни летци-поети – офицерите от резерва, подполковник Бойко Методиев, капитан Веселин Мичев, полковник Владимир Пампоров, Георги Пройчев, капитан Любомир Димитров, майор Михаил Зиновиев, майор Рангел Тасков, майор Руси Русев, полковник Светослав Димитров, подполковник Стоян Бобев, полковник Стоян Янакиев и подполковник Христо Ганеков. Те не са завършили българска филология или други литературни специалности, а ВНВВУ „Георги Бенковски“. Те са военни летци по професия и поети по дарба.

За всеки един от тях стиховете са едно докосване до съвършеното, прекрасно и неповторимо опиянение от полета! На мигове, които са преживели в своя втори дом – небесната синева! Всеки един от тях по различен свой начин изживява и обожествява небето, в което лети.

Заповядайте на презентацията. Входът е свободен. Ще можете да закупите и антологията.

Свързани теми

Предишна публикация
И последните четири Су-25 заминаха за ремонт в Беларус
Следваща публикация
Комисията по отбрана е на посещение в Долна Митрополия
1K прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Министър Каракачанов заподозря, че някой изкуствено създава недоволство в Граф Игнатиево

Министърът на отбраната Красимир Каракачанов заподозря, че някой изкуствено създава напрежението в авиобаза Граф Игнатиево. Това каза той днес, 24 октомври 2017 г., след като по-рано бяха отменени всички полети в базата, поради неподготвеност за изпълнение на летателните задачи.

Открит летателен ден в Долна Митрополия за 12 април

На 12 април 2019 г. Военновъздушна учебна база „Георги Бенковски” ще бъде домакин на открит летателен ден по повод честването на 40 години от полета на първия български космонавт и Международния ден на авиацията и космонавтиката 12-ти април. Това съобщиха от учебната база.

Меню