Airbus Helicopters изпита в полет безпилотен вертолет

525 прочитания

Европейският вертолетостроител Airbus Helicopters тества за първи път в полет безпилотния вертолет VSR700. Това съобщава Flightglobal.

Изпитанията са в рамките на договор с френските ВМС. Полетът е бил изпълнен на 8 ноември 2019 г. край Екс ун Прованс, в южната част на Франция. По време на целия полет апаратът е бил привързан с въже, а изпитанията са траели около 10 минути.

От Airbus Helicopters съобщават, че ще последват полети без въже, след които параметрите на полета ще бъдат разширени сериозно. Планира се към 2021 г. апаратът да бъде качен на борда на кораб и тестван в открито море.

VSR700 се базира на лекия еднодвигателен двуместен вертолет Cabri G2 и има излетна маса от около 700 kg. Безпилотният апарат обаче има изцяло нова система за управление, което позволява напълно автономни операции. Той има и оборудване за мисията, както и аеродинамични подобрения.

Очаква се в перспектива VSR700 да бъде снабден с дизелов двигател, който да осигури продължителност на полета от 10 часа.

Концепцията на Airbus Helicopters е че VSR700 ще може да допълва пилотируемите вертолети по време на палубни операции, като безпилотникът ще поема по-продължителните и монотонни задачи, което ще позволи пилотируемите апарати да се съсредоточат в по-сложни мисии.

Свързани теми

Предишна публикация
В рамките на PESCO ще се създаде европейска система за РЕБ
Следваща публикация
Rafale ще бъде развиван до 2070 г.
525 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Детайли по украинската сделка с Airbus Helicopters

Украинският парламент ратифицира договора между страната и Франция за продажба на 55 вертолета на Airbus Helicopters. Това дава възможност да се видят точните количества поръчана техника и финансовите условия.

Гърция взима на оперативен лизинг БЛА Heron

Гърция ще вземе на оперативен лизинг от Израел седем безпилотни апарата Heron от клас MALE, които в продължение на три години ще усилват възможностите на гръцките въоръжени сили за разузнаване и наблюдение над Егейско море. Това съобщава IHS Jane’s, цитирайки местни гръцки медии.

Франция ще купи три E-2D

Франция скоро ще подпише договор за покупката на три летящи радара E-2D Advanced Hawkeye, предназначени…
Меню