F-15C катастрофира в Северно море

304 прочитания

Изтребител F-15C от състава на ВВС на САЩ катастрофира в Северно море. Това стана днес, 15 юни 2020 г.

Самолетът, част от 493-та ескадрила към 48-мо изтребително крило, е излетяло от британската авиобаза Лейкънхийт за регулярен тренировъчен полет, заедно с още три машини от същия тип. Около 09,40 часа местно време изтребителят се е разбил в Северно море, на около 140 km от сушата.

Пилотът се издирваше, но към 17,30 часа местно време бе съобщено, че той е загинал. Засега не се изнася информация за името и чина му, тъй като трябва да бъдат уведомени неговите близки. Междувременно са били открити и плаващи останки от падналия F-15 на повърхността на морето.

Катастрофиралият F-15C има борден номер 86-0176 (на снимката).

В последните две години не е имало тежки инциденти с F-15C/D от състава на ВВС на САЩ. През юни 2018 г. друг F-15C катастрофира в Тихия океан, край бреговете на Япония. Причината тогава беше пилотска грешка.

Свързани теми

Предишна публикация
Появиха се сателитни снимки на египетските Су-35
Следваща публикация
Първи полети със строеви F-35B на борда на HMS Queen Elizabeth
304 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Плевнелиев смята, че армията ще спечели от отлагането на изтребителната програма

Бившият президент Росен Плевнелиев смята, че Българската армия може само да спечели от това, че парламента е върнал проекта за нов боен самолет. Това заявява той в интервю за вестник „24 часа” публикувано днес, 8 октомври 2017 г.

Пентагонът тежко критикува Lockheed Martin за програмата F-35

Шефът на общия програмен офис за F-35 в Пентагона, вицеадмирал Мат Уинтър, подложи производителя на изтребителя Lockheed Martin на тежка критика по отношение действията на компанията в последните месеци и обобщи, че не е доволен от видяното.

Финансовият министър заяви, че България може да си позволи да плати изтребителите накуп

Финансовият министър Владислав Горанов заяви, че ако не се постигне споразумение за разсрочено плащане България може да си позволи да плати осемте F-16 накуп, като определи цената от 2 млрд. лева, като голяма, но покупката на изтребители била нужна. Това каза той днес, 7 юни 2019 г., пред журналисти.

Меню