Български Су-25 след ремонт и модернизация в Беларус

4K прочитания

В руския сайт russianplanes.net се появи кадър с български щурмови самолет Су-25К след капитално-възстановителния ремонт и малка модернизация, която се извършва в „558-ми авиационен завод” в Барановичи, Беларус. На кадъра се набива на очи новият дигитален камуфлаж в два тона на зеленото и един тон на кафявото.

Снимката, направена от потребителя Belspotting, е била заснета вчера, 15 септември 2020 г., на летището в Барановичи. Вижда се българският борд 246 с четири баки ПТБ-1150 по време на изпитателен полет.

Източници на АЕРО заявиха, че по план на 23 септември 2020 г. в авиобаза Безмер трябва да пристигнат по въздуха първите два Су-25 в разглобено състояние. След като самолетите бъдат сглобени и изпитани на земята, предстои тяхното облитане и официално приемане от ремонт.

Междувременно, от Беларус вече се е върнала група инженери и пилоти, които са били там на обучение за промените по модернизираните щурмовици.

От документацията по договора с беларуското предприятие се вижда, че заснетият борд 246 има заводски номер 25508110046. Началото на експлоатацията му е 31 август 1987 г., а последното му КВР е от 27 декември 1999 г. От началото на експлоатацията си е натрупал нальот от 1053 часа и 55 минути.

През ремонт, удължаване на техническия ресурс и модернизация трябва да преминат общо осем български щурмовици Су-25К/УБК. Стойността на договора бе 82,51 млн. лв.

Повече за договора може да прочетете тук.

Свързани теми

Предишна публикация
Правителството разреши на САЩ да изпълнява „ер полисинг” от наша територия за месец
Следваща публикация
САЩ са тествали демонстратор на изтребител от по-следващо поколение
4K прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Подписаха договор за логистична поддръжка за българските C-27J

Министърът на отбраната Красимир Каракачанов и вицепрезидентът по продажби и поддръжка за клиенти на италианската компания Leonardo размениха днес, 4 май 2018 г., Допълнително споразумение към Рамковото споразумение, сключено между Министерството на отбраната и италианската компания, за интегрирана логистична поддръжка на самолети C-27J Spartan и втори конкретен договор към рамковото споразумение. Това стана на церемония в Министерството на отбраната.

Нов командир на транспортната авиогрупа

Полковник Филип Ангелов, който до момента бе заместник-командир на 24-та авиобаза, е новият командир на 16-та транспортна авиогрупа – Враждебна. Това съобщиха днес от ВВС.

МО пусна обществена поръчка за поддръжката на L-39

Министерство на отбраната стартира процедура за възлагане на обществена поръчка за рамково споразумение за логистичната поддръжка на учебно-тренировъчните самолети L-39ZA от състава на българските ВВС. Решението за това е от 9 май, а процедурата е публикувана днес, 15 май 2018 г.

Нова донорска задача за C-27J

Днес, 19 март 2019 г. военно-транспортен самолет C-27J Spartan от състава на 16-та транспортна авиогрупа Враждебна извърши донорска задача по искане на Министерството на здравеопазването и заповед на началника на отбраната. Това съобщиха от ВВС.

ВВС се готви за утрешния парад (галерия)

Българските Военновъздушни сили се готвят за участието си в утрешния парад по случай Деня на Храбростта и празника на Българската армия. Те ще участват освен с представителен блок и със самолети, вертолети и зенитни комплекси.

Меню