Литва подписва за четири UH-60M

121 прочитания

Латвия ще подпише договор за четири транспортни вертолета Sikorsky UH-60M Black Hawk. Това съобщават от МО на страната.

Сделката е на стойност $213 млн., които ще се изплатят в рамките на следващите пет години. Освен машините, в нея влизат резервни части, обучение, логистика и други. Отделно, правителството на САЩ отпуска $30 млн. финансова помощ по договора.

Вертолетите ще пристигнат накуп в края на 2024 г., а Литва си запазва опция за покупка на още две машини от същия тип.

Латвия първоначално поиска оферта за шест вертолета, а САЩ дадоха цена от $380 млн.

Литва обяви, че ще преговаря за покупка на вертолети UH-60 от САЩ през миналата есен. ВВС на страната в момента разполагат с три Ми-17 и три AS 365N3+ Dauphin. Последните бяха доставени през 2015 г. и служат за извършване на операции по търсене и спасяване. Американските вертолети ще заменят наличните Ми-17.

Балтийската страна се превръща в поредния клиент на UH-60M в Източна Европа. Вертолетите вече са получени от Словакия и са поръчани от Латвия и Хърватия.

Свързани теми

Предишна публикация
Leonardo ще достави подобрен C-27J догодина
Следваща публикация
Нигерия се похвали с БЛА от висок клас
121 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Три компании допуснати да дадат оферти за ремонта на Ми-17 и Ми-24

Три компании, две български и една беларуска, са допуснати до даване на оферти в процедурата за възлагане на обществена поръчка за ремонт на два Ми-17 и четири Ми-24. Това се чете в решение на министъра на отбраната от 12 ноември 2018 г.

САЩ получиха първите HH-60W

ВВС на САЩ получиха първите вертолети Sikorsky HH-60W Jolly Green II, предназначени за бойно търсене…

Догодина Русия ще поръча модернизирани Ка-52

Руското МО планира през 2020 г. да сключи договор за доставка на модернизирани вертолети Ка-52. Това е съобщил днес, 28 май 2019 г., руският заместник-министър на отбраната Алексей Криворучко, при посещение в авиостроителния завод „Прогресс“, който сглобява типа.

Меню