Започнаха полетите в Граф Игнатиево и Долна Митрополия

667 прочитания

Регулярните полети стартираха в авиобазите Граф Игнатиево и Долна Митрополия. Това съобщиха днес, 13 януари 2021 г., от българските ВВС.

В авиобаза Граф Игнатиево се проведоха дневни полети на двата типа самолети МиГ-29 и L-39ZA. В първия полетен ден, екипажите изпълниха задачи за бойно използване, техника на пилотиране и полети по дублиращи прибори.

Подготовката на летците на МиГ-29 е в интерес на непрекъснатото носене на бойното дежурство по охрана на въздушните ни граници. В следващите дни и седмици дневните и нощни полети ще се провеждат и с цел подготовка за участие на летците от състава на базата в предстоящите съвместни тренировки и учения.

Във Военновъздушната учебна база Долна Митрополия също започна летателната дейност за новата учебна година. Първият летателен ден стартира с изпълнение на полети денем в прости метеорологични условия със самолети РС-9М и L-39 ZA.

Поддържането и непрекъснато повишаване нивото на летателната и методическа подготовка на командно – инструкторския състав е един от основните приоритети на авиобазата.

Съгласно План-графика за учебната година първият летателен ден започна с провеждане на инструкторско – методическа летателна дейност. Целта на преведените полети е възстановяване, поддържане и повишаване нивото на видовете подготовки на летателния командно – инструкторския състав.

Свързани теми

Предишна публикация
Министър Каракачанов: Не казвам, че Cougar-ите са решение за медицинските вертолети
Следваща публикация
В Граф Игнатиево проведоха годишния си анализ
667 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Проблеми около новодоставените двигатели за МиГ-29

МО и ВВС не могат да вкарат в експлоатация новодоставените двигатели РД-33 предназначени за изтребителите МиГ-29. Причината са документални проблеми. Това стана ясно днес, 19 октомври 2017 г., по време на изслушване на представители на МО пред Комисията по отбрана към Народното събрание.

Полетя модернизиран гръцки F-16

Дебютният си полет извърши първият модернизиран до стандарта V гръцки изтребител F-16. Това съобщи днес,…

Спряха поръчката за ремонт на Ан-30

Процедурата за възлагане на обществена поръчка за ремонт и удължаване на ресурса на единствения Ан-30 се прекратява. Това се чете в решение на министъра на отбраната Красимир Каракачанов от 28 януари 2019 г. Мотивите за това са открити нарушения.

Путин поиска покупката на 76 броя Су-57 до 2028 г.

Руският президент Владимир Путин заяви днес, 15 май 2019 г., че в най-скоро време страната му ще поръча 76 изтребителя от пето поколение Су-57. Машините трябва да бъдат доставени до 2028 г.

Индонезия иска нови F-16, но ще купи и Су-35

Индонезия възнамерява да поръча до две ескадрили новопроизведени F-16, но не се отказва от амбициите си да придобие и една ескадрила Су-35. Това е заявил командирът на индонезийските ВВС, цитиран от Defense News.

Меню