Авиокаст: Епизод 6

219 прочитания

Изборите минаха, а ето го и новият епизод на „Авиокаст“. В него говорим за това, как новата конфигурация в парламента ще се отрази на състоянието на военната ни авиация. Ще има ли големи сътресения? Ще купим ли още F-16? Кой какво обещава в предизборните си програми?

И още – сагата с концесията на летище София продължава – правителството бърза да отложи плащанията на таксите и да бетонира това положение с усвояването на началната концесионна вноска.

Вече можете да ни слушате и гледате в най-популярните подкаст платформи, като не пропускате да се абонирате за „Авиокаст“ в поне една от тях:

Spotify

iTunes

YouTube

Свързани теми

Предишна публикация
Курсанти със самостоятелен полет на PC-9M
Следваща публикация
Музеят на авиацията отбелязва Международния ден на авиацията и космонавтиката
219 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Краят на прехващача МиГ-23 – част – 2

Силвия ЖЕЛЕВА предлага втората част от разказа на полковник о.р. инженер Петър Цветков за съдбата на самолета и хората, които свързаха службата и живота си с него.

Ще се търси ремонт на Су-25

Министерство на отбраната се готви да започне процедура за възлагане на договор за ремонт на щурмовите самолети Су-25. Това заяви днес, 31 юли 2018 г., заместник-министъра на отбраната Анатолий Величков.

Lockheed Martin заяви готовност за по-бърза доставка на F-16 за България

Lockheed Martin има възможност да по-бърза доставка на българските F-16 и първите доставки да станат факт в края на 2022 г. Това се казва в изявление на Джим Робинсън, директор Международно бизнес развитие за F-16 в Lockheed Martin, разпространено до медиите днес, 11 април 2019 г.

Константин Попов: Имаме авиация и тя не е приземена

„Имаше обективни фактори, включително икономическа криза, които ни доведоха до едно не леко състояние. Но не искам да казвам, че българската авиация е приземена. Ние имаме авиация. Имаме бойна авиация и трябва да я развиваме!”, това заяви председателя на комисията по отбрана в Народното събрание Константин Попов днес, 9 декември 2017 г., по Канал 3.

Събития в цялата страна по случай 12 април

Празникът на авиацията и космонавтиката ще бъде отбелязан със събития из цялата страна, включително дни на отворените врати във военни бази и празнични програми. Това ще стане утре, 12 април 2019 г.

Меню