Самостоятелни полети за курса за приучване на L-39ZA в Граф Игнатиево

687 прочитания

Капитан Николай Георгиев от База за предно разполагане Безмер направи днес, 16 април 2021 г., първия си самостоятелен полет на L-39ZA в рамките на курса за приучване на типа самолет, който се провежда в авиобаза Граф Игнатиево. Това съобщиха от ВВС.

Той бе допуснат за изпълнение на самостоятелната задача от командира на Военновъздушните сили генерал-майор Димитър Петров след провеждането на контролен полет.

Обучението на капитан Николай Георгиев е свързано със запознаване с техниката на пилотиране на реактивен самолет и достигане на необходимия нальот за последващо приучване на самолет Су-25 в рамките на тази година.

От следващата седмица предстои и на останалите обучаеми-летци, включени в курса, да преминат към самостоятелни полети.

Капитан Ангел Димитров, капитан Лъчезар Димитров, капитан Николай Георгиев, старши лейтенант Денис Благоев и лейтенант Янко Терзиев започнаха летателната си подготовка на учебно-бойния самолет L-39ZA на 1 март.

Началник на курса е майор Павел Джуров, началник на служба „Безопасност на полетите и обективен контрол“ в авиобаза Граф Игнатиево. Инструктори са майор Тихомир Резашки, майор Петър Милков, капитан Светослав Петров и капитан Георги Чаушев.

Съгласно плана за подготовка на пилотите от състава на авиобаза Граф Игнатиево, целта е до края на месец септември 2021 г. обучаемите да достигнат ниво на подготовка за бойно използване в двойка и изпълнение на задачи по „ер полисинг” на учебно-бойния самолет. След пълното усвояване на L-39ZA, на летците ще бъде присвоена степен за класна специалност „Военен пилот първи клас“ и ще продължат летателната си дейност на боен самолет.

Свързани теми

Предишна публикация
NASA избра SpaceX за създаването на лунен спускаем апарат
Следваща публикация
Министър Каракачанов раздаде награди за ремонта на Су-25
687 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Стартира дарителска кампания за семейството на военен пилот

Министерството на отбраната и авиобаза Граф Игнатиево организират дарителска кампания в подкрепа на семейството на капитан Петър Димитров от изтребителната авиационна ескадрила на авиобаза Граф Игнатиево. Това съобщиха от МО.

ВВС са приключили работата по инвестиционния проект за новия изтребител

Военновъздушните сили са актуализирали Проектът за инвестиционен разход за покупката на нов боен самолет и са го предали в Министерство на отбраната. Това е заявил командирът на ВВС генерал-майор Цанко Стойков, цитиран от сайта otbrana.com.

Меню