Вертолет от състава на ВВС продължава да гаси в Рила

144 прочитания

В 07,25 ч. тази сутрин вертолет AS 532AL Cougar от авиобаза Крумово излетя, за да продължи участието си в гасенето на пожар в района на Мусаленската пътека под хижа Ястребец в Рила планина.  Това съобщиха от ВВС.

За зареждане на системата за пожарогасене „Bambi Bucket” с вода се използват водоизточници в района на град Самоков.

Вчера, вертолетът излетя в 17,11 ч., за да се включи в борбата с огнената стихия. Гасенето на пожара продължи над три часа, бяха извършени 10 пуска и бяха хвърлени 16 тона вода.

Вече трета седмица военнослужещите от авиационна база Крумово участват в гасенето на горски пожари с вертолет Cougar в различни части на България, като доказват добрата си подготовка и високия си професионализъм, съобщават още от ВВС.

Свързани теми

Предишна публикация
Сърбия планира да купи противопожарни Ка-32
Следваща публикация
Украинските ВВС прехванаха Ан-2 с контрабанда
144 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Откриха новата учебна година във ВВС

Новата учебна 2018 година бе открита тържествено във всички военни формирования на Военновъздушните сили. При откриването в авиобаза Граф Игнатиево присъстваше командирът на ВВС генерал-майор Цанко Стойков. Това съобщават от ВВС.

Премиерът се гневи, че „те” нито нови самолети са купували, нито старите са ги ремонтирали.

Премиерът Бойко Борисов се е отдал на неясно насочен гняв във връзка със ситуацията с военната ни авиация. Това е станало на правителственото заседание, провело се на 28 ноември 2018 г. За това се чете в публикуваната стенограма от заседанието.

Меню