С два вертолета се гаси край Югово

157 прочитания

Два вертолета – Ми-17 и AS 532AL Cougar от състава на 24-а авиобаза в Крумово и 35 военнослужещи от 4-ти артилерийски полк –Асеновград  за пореден ден днес, 25 август 2021 г., се включват в гасенето на пожара край селата Югово и Нареченски бани. Това съобщиха от МО.

Вертолетите  извършват гасене на пожара от въздуха чрез обливане на терена с вода посредством системата за пожарогасене „Bambi Bucket”.

Вчера, 24 август, вертолет Ми-17 е извършил 10 водохвърляния, а вертолет Cougar 22 водохвърляния.

Военнослужещите изпълняват своите задачи в трудно достъпна планинско-гориста местност, при високи температури, голяма надморска височина и сложна обстановка, допълват от МО. Борбата с пожара край Югово продължава вече почти две седмици.

 

Свързани теми

Предишна публикация
Пак не бяха запълнени бройките за „летец – пилот”
Следваща публикация
Предислоцира се техниката за „Тракийско лято 2021”
157 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

МО очаквано избра РСК „МиГ” за изпълнител на поръчката за поддръжка на МиГ-29

Министерство на отбраната очаквано избра РСК „МиГ” за изпълнител на поръчката за интегрирана логистична поддръжка за българските изтребители. Това се вижда от решение на военния министър Красимир Каракачанов от 6 март 2018 г.

За първите шест месеца на годината ВВС са налетели под 2000 часа

Часовете във въздуха за целите Военновъздушни сили на България за първите шест месеца на 2018 г. са 1950. Това се чете в отчет за изпълненото от МО в областта на отбранителната политика, който бе публикуван на 21 септември 2018 г.

Меню