Открит летателен ден на 26 март в Долна Митрополия

209 прочитания

С открит летателен ден 12-та авиационна база ще отбележи своя празник и 80-та годишнина от началото на летателната дейност на летище Долна Митрополия. Това съобщиха от ВВС.

Авиационното събитие ще се проведе на 26 март 2022 г. (събота) от 10,00 часа на летище Долна Митрополия.

Всички любители и приятели на авиацията са добре дошли на празника, а входът е свободен, съобщават от ВВС.

Вратите за посетители ще бъдат отворени в 09,00 часа. Пропускателният режим ще се осъществи през Портал № 2, който се намира от източната страна на летището (преди кръстовището в посока Плевен – Гулянци).

Програмата за празничния ден е следната: в 10,00 часа ще започне тържествената церемония. В 11,00 часа е началото на летателна програма, в която пилотите на 12-та авиационна база ще изпълнят полети със самолети Pilatus РС-9М и L-39ZA. Във времето до 13,00 часа всички гости ще имат възможност да разгледат изложението на авиационна, самолетообслужваща и специална техника. Ще се запознаят с летателните характеристики самолети  РС-9М, L-39 и ZLIN 242L. Ще могат да разгледат оборудването на противопожарния автомобил Mercedes-Benz Actros. Ще бъдат представени различни видове леко стрелково оръжие, височинно оборудване и летателни костюми.

Свързани теми

Предишна публикация
Ще се обсъжда с Полша възможността за поддръжка на МиГ-29
Следваща публикация
Президентът постави въпроса за охраната на въздушното ни пространство от български самолети
209 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Ръст на военния бюджет и целеви пари за нов изтребител

Военният бюджет за догодина отбелязва известен ръст и ще достигне 1,19 млрд. лева, като в същото време е залегнало и целево отпускане на малко под 230 млн. лева за покупката на нов боен самолет за ВВС. Това се чете в проектобюджета за 2018 г., който бе публикуван от Министерство на финансите днес, 23 октомври 2017 г.

Премиерът за F-16, изкарването на пари от Долна Митрополия, нарязваните МиГ-23 и Су-25 и реинвестициите от изтребителната сделка

Премиерът Бойко Борисов се впусна с размисли и страсти по въпросите на бойната ни авиация, като говори за покупката на F-16, за очакванията му как военновъздушното училище в Долна Митрополия ще изкарва пари и се възмути как са били нарязани и разпродадени МиГ-23 и Су-25. Това той каза днес, 3 май 2019 г., в предаването „Панорама” по БНТ1.

Заместник-министър Величков: Военна полиция и прокуратурата разследват инцидента с C-27J

Заместник-министърът на отбраната Анатолий Величков заяви днес, 20 януари 2018 г., в предаването „Тази събота” по bTV, че инцидентът с военно-транспортния самолет C-27J Spartan се разследва от Военна полиция и Военна прокуратура.

Меню