Продължение на темата за HEMS – Helicopter Emergency Medical Services в България.
Какви бяха и защо се провалиха опитите за създаване на такава през годините.
Какви са новите намерения по темата и имат ли шансове за успех.
Какви и чии са жълтите вертолети, които от над половин година „домуват“ на софийското летище?
Авиокаст: Епизод 16

Свързани теми
Най-четеното през седмицата
Започна се!
Вторият живот за МиГ-29 в България – част 1
МО заяви, че стартира изпълнението на договора за ЗРК IRIS-T
България поръча преносими хангари от Saab
ВВС стартираха анализите за изминалата година
Черна гора подписа за три вертолета Bell 412
Министерството на отбраната на Черна гора подписа договор с Bell Helicopter за доставката на три двудвигателни транспортни вертолета Bell 412. Сделката е на стойност €30 млн.
Рекорден прием в Долна Митрополия за 2019 г.
Рекордните 15 курсанти по специалност „летец-пилоти” ще приеме през 2019 г. Националният военен университет (НВУ) „Васил Левски”. Това се чете в заповед на министъра на отбраната Красимир Каракачанов от 8 януари 2019 г.
Ще се търси ремонт на Су-25
Министерство на отбраната се готви да започне процедура за възлагане на договор за ремонт на щурмовите самолети Су-25. Това заяви днес, 31 юли 2018 г., заместник-министъра на отбраната Анатолий Величков.
Анализ за 2021 г. в 24-та авиобаза
Премиерът за F-16, изкарването на пари от Долна Митрополия, нарязваните МиГ-23 и Су-25 и реинвестициите от изтребителната сделка
Премиерът Бойко Борисов се впусна с размисли и страсти по въпросите на бойната ни авиация, като говори за покупката на F-16, за очакванията му как военновъздушното училище в Долна Митрополия ще изкарва пари и се възмути как са били нарязани и разпродадени МиГ-23 и Су-25. Това той каза днес, 3 май 2019 г., в предаването „Панорама” по БНТ1.