А в епизод 20 разглеждаме драмите с изграждането на системата за HEMS – от създаването на държавно ЕАД, което ще оперира вертолетите в бъдеще, през назначенията там и до стартиралата обществена поръчка за покупка на шест медицински хеликоптера:
Авиокаст: Епизоди 18, 19 и 20
145 прочитания
Свързани теми
145 прочитания
Най-четеното през седмицата
Франция започна тестовете на Rafale F4
Прочитания: 338
ВВС с авиационен празник на 25 юни
Прочитания: 1K
65 години от първият полет на Mirage III
Прочитания: 410
Бъдещето на българските Су-25
Прочитания: 10K
Стартира летателната тренировка European Spartan – 18
България е домакин на летателната тренировка за военно-транспортни самолети С-27J „European Spartan – 18” (ES 18). Това съобщават от ВВС.
Българският Ми-17 приключи мисията си в Македония
Мисията по пожарогасене на българският вертолет Ми-17 (борд 417) и неговите екипажи в Република Македония…
Четири Су-25 са изпратени за ремонт в Беларус
Общо четири български щурмови самолети Су-25 са били изпратени за ремонт в Беларус. Първата машина бе изпратена на 28 август 2019 г.
Учебната авиобаза изпълни целия си планиран нальот
Със 103,99% изпълнение на планирания за 2020 г. нальот се похвали Военновъздушна учебна база –…
Първият български пилот приключи курса за обучение на F-16
Капитан Александър Велинов стана първият българин успешно завърши обучението си за водач на група F-16…
МО отново пусна обществена поръчка за пиротехнически изделия
Министерство на отбраната стартира процедура за възлагане на обществена поръчка за доставка на барутни заряди и пиротехнически изделия за авиационна техника. Стойността на договора ще достигне 500 000 лв. без ДДС.







Както може да чуете в последните три епизода на „Авиокаст“?
В Епизод 18 говорим за киното и военната авиация в светлината на новия филм „Top Gun: Maverick“.
Spotify
iTunes
YouTube
В епизод 19 става дума за странния случай с влетелия на 8 юни 2022 г. незаконно у нас двудвигателен Piper Aztec и за катастрофата на украински Ан-12 край Кавала, Гърция: