Двама летци със самостоятелен полет на L-39ZA

249 прочитания

Лейтенантите Димитър Ташев и Янул Димитров извършиха първия си самостоятелен полет на учебно-бойния самолет L-39ZA на 15 септември 2022 г. в рамките на курса за приучване на типа самолет в авиобаза Граф Игнатиево. Това   съобщиха от ВВС.

Етапът на самостоятелна летателна дейност започна, след като двамата обучаеми успешно преминаха контролните полети по-рано през днешния ден.

Началникът на курса майор Павел Джуров и другите двама инструктори майор Петър Милков и капитан Георги Чаушев ще продължат да водят цялостната им подготовка до покриване на всички изисквания за придобиване на степен за класна специалност „Военен пилот трети клас“ на L-39ZA.

Курсът на двамата млади летци стартира преди почти точно месец. Те са завършили ВВВУ през миналата година.

Свързани теми

Предишна публикация
Започва същинската част от ремонта и модернизацията на Граф Игнатиево
Следваща публикация
ВВВУ набира дарения за изграждане на паметник МиГ-21
249 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Командирът на ВВС посети конференция в Израел

От 21 май до 25 май 2018 г. Израел бе домакин на международна конференция по случай честването на 70 години от създаването на израелските ВВС. Командирът на българските Военновъздушни сили генерал-майор Цанко Стойков бе начело на официалната ни делегация, по покана на израелския си колега генерал-майор Амикам Норкин.

Меню