От контрабандни полети на малка височина през българо-турската граница, през статистиката за 2022 г. и перспективите за 2023 г. на българските международни летища, до причината за инцидента с българския Су-25 през миналата есен. За всичко това – в новия епизод на „Авиокаст“, който може да се слуша на повечето основни платформи за подкаст:
Авиокаст: Епизод 24
Свързани теми
Най-четеното през седмицата
40 години Ми-24 в България
Полските Су-22 – още осем години служба
Краят на прехващача МиГ-23 – част – 1
Първият F-16 пристигна в България
Ryanair с 3 млн. пасажера на летище София
Летище София и Ryanair отбеляза 3 милиона пътници на авиокомпанията в България. Най-много са преминалите през летище София – 2,6 млн. за период от последните две години. Това съобщиха от софийското летище.
Министерски съвет спря концесията на летище Пловдив
По предложение на министъра на транспорта правителството прекрати процедурата за концесия на летище Пловдив. Това е станало на заседанието провело се днес, 10 октомври 2018 г.
Усилията да се намери „черната кутия” на катастрофиралия МиГ-29 продължават
Разследването на катастрофата с Ми-17 приключи, но МО засекрети резултатите
Комисията за разследване на авиационното произшествие с вертолет Ми-17 завърши своята работа с доклад за възможните причини. Това съобщи МО днес, 9 юли 2018 г., но от военното ведомство не съобщават за резултатите и обявиха, че докладът е „поверителен”.
Министър Панайотов: Оптимист съм за намирането на черната кутия
Приключва тренировката „Ramstein Guard BGR 2019”
По време на тренировката „Ramstein Guard BGR 2019”, която приключва утре, 4 октомври 2019 г., бяха извършени съвместни тренировки между формирования от изтребителната авиация, щурмовата авиация, ЗРВ и РТВ на българските Военновъздушни сили в условията на радиоелектронни смущения. Това съобщават от ВВС.





