Италианската компания Leonardo (до скоро Finmeccanica) показа на авиационното изложение във Фарнбъроу въоръжена версия на своя учебно-тренировъчен самолет за напреднало обучение M-346.
Версията се нарича FT (Fighter Trainer) и е предназначена да изпълнява едновременно на бойни задачи и обучение на летателен персонал.
Машината може да бъде създадена за две години при наличие на клиент. В момента М-346 е тиражиран в 48 бройки за Италия, Сингапур, Израел и Полша, като предстоят доставките на още 20 машини.
Leonardo ще продава едновременно чистата учебна версия AJT, както и учебно-бойната FT. Ще има и опция за преустройване на съществуващи М-346 в учебно-бойната версия.
M-346 FT може да се използва за непосредствена огнева поддържка, операции за осигуряване на вътрешната сигурност на страната и тактическо въздушно разузнаване. Самолетът има общо пет точки за окачване на боен товар.