Крумово отбеляза 56 години от създаването си

71 прочитания

Днес, 1 ноември 2017 г. на територията на военно формирование 32040 – Крумово бяха тържествено отбелязани 56 години от създаването на 44-ти вертолетен авиационен полк, който се явява първата вертолетна авиационна част в България и чийто наследник е 24-та авиационна база. Това съобщиха от базата.

Честването започна в 10,30 часа с тържествен строй и приветствия. Командирът на авиобазата бригаден генерал Димитър Иванов изказа своята признателност към ветераните, командирите на полка и базата през годините, както и на всички бивши и настоящи военнослужещи, посветили най-хубавите си години и отдали способностите и опита си за развитието на вертолетната авиация на Република България. Той благодари на целия личен състав за положения труд, усърдието и високия професионализъм, които проявяват постоянно при изпълнение на служебните си задължения.

Приветствия бяха поднесени от Началника на отбраната генерал-лейтенант Андрей Боцев и Командира на ВВС генерал-майор Цанко Стойков.

„Въпреки ресурсните ограничения, липсата на части, отлаганата с години модернизация – всичко това, което обезсърчава и изпитва волята на всеки воин да се доказва в професията, вие ежедневно показвате, че искате и можете да изпълнявате отлично функциите и задачите си, да се мерите по качества с колегите си от държави с много по-голяма финансова осигуреност и техническа обезпеченост“, заяви началникът на отбраната.

Генерал Боцев акцентира върху значимия принос на 24-а авиационна база към изпълнение на третата мисия на Въоръжените сили. Той оцени високо участието на екипажи през изминалото лято в овладяването на пожарите в районите на Бургас и Кресна, както и при потушаване на огнената стихия в Република Македония и на територията на Черна гора. Началникът на отбраната отбеляза и достойното представяне на личния състав на авиобазата в национални и международни учения и тренировки.

Беше прочетен поздравителен адрес от Министъра на отбраната господин Красимир Каракачанов. Със заповеди на Началника на отбраната, Командира на ВВС и Командира на 24-та авиационна база бяха наградени военнослужещи и цивилни служители за постигнати отлични резултати при изпълнение на служебните задължения. Последва поднасяне венци и цветя на паметника на загиналите летци и авиационни специалисти от вовнно формирование 32040.

На празника присъстваха гости от Командването на Военновъздушните сили, командири на военни формирования от Българската армия, представители на държавните и местни органи на управление на Пловдив и региона, на неправителствени организации, патриотични съюзи и на бизнес средите от областта, както и бивши командири на авиобазата и ветерани.

Гостите имаха възможността да разгледат статичен и да наблюдават динамичен показ на авиационна техника. Вертолетите и екипажите от авиобазата демонстрираха различни типове задачи, сред които: въздушно разузнаване с вертолет Bell 206, прикриване и осигуряване с вертолет Ми-24, десантиране по способа „бързо въже” и медицинска евакуация от висене с вертолет AS 532 Cougar и пожарогасене с подвесна система за гасене на пожари и ексфилтриране по способа „чепаре” с вертолет Ми-17.

Свързани теми

Предишна публикация
ГЕРБ пита министър Каракачанов изпълнява ли препоръките на „Комисията „Gripen”
Следваща публикация
Валери Симеонов с политически цирк относно парите за нов изтребител
71 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Черна гора ще търси нови средни вертолети

Въоръжените сили на Черна гора проучват възможността за покупка на няколко средни транспортни вертолета, които да усилят бойните им възможности и да могат ефективно да се използват в помощ на населението при бедствия и аварии.

Меню