Откриха линията София – Одеса

38 прочитания

Със специален полет беше даден старт днес, 22 декември 2017 г., на директната въздушна линия София-Одеса, изпълняван от националния превозвач „България ер”, съобщиха от Министерството на транспорта.

Това стана възможно благодарение на инициативата на заместник министър-председателя по икономическата и демографската политика Валери Симеонов и с активното съдействие на министъра на транспорта Ивайло Московски и министъра на финансите Владислав Горанов, се посочва в съобщението.

Трябва да се отбележе, че реалното стартиране на редовните полети между София и Одеса се очаква в първите месеци на 2018 г. От „България ер” не дават точна дата за това и на сайта им е невъзможно да се резервира билет за тази линия. Все пак от превозвача съобщават, че полетите ще са два пъти в седмицата – петък и неделя.

„Изпълнението на редовни полети между двете държави ще подобри транспортната свързаност, ще укрепи традиционно добрите им отношения, ще съдейства за по-активни двустранни икономически и културни връзки и ще облекчи бизнес и туристическите пътувания“, заяви Симеонов.

По думите му линията ще позволи на историческите български общности в Украйна да заздравят своите връзки с родината. Освен това ще се създаде възможност учещите и работещи в България бесарабски българи да избегнат тежкото 10-12-часово пътуване с автобус.

Официалното откриване на линията бе дадено от заместник министър-председателя по Валери Симеонов, от посланика на Украйна в България Микола Балтажи, от заместник-министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията Ангел Попов, от главния директор на ГД ГВА Станимир Лешев и от изпълнителния директор на „България ер” Христо Тодоров.

Свързани теми

Предишна публикация
Държавата ще се опита да продаде бившото летище Търговище
Следваща публикация
Министър Каракачанов: До края на януари ще е готов проектът за новия изтребител
38 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Авиокаст: Епизод 24

От контрабандни полети на малка височина през българо-турската граница, през статистиката за 2022 г. и…

Летище София отива на концесия през 2018 г.

Процедурата за отдаване на концесия на софийското летище ще бъде подновена през следващата година. Това се разбира от думите на министъра на транспорта Ивайло Московски след заседанието на Министерски съвет днес, 30 октомври 2017 г.

Wizz Air внезапно спира полетите до няколко английски летища

Всички полети на нискотарифната авиокомпания Wizz Air от София до Бирмингам, Бристол и Донкастър/Шефийлд ще бъдат преустановени от 6 ноември 2016 г. Това се посочва в становище на компанията в отговор на въпрос на БТА по повод сигнал от клиенти на компанията за отменени резервации за посочените дестинации.

Летище София посреща 6-милионния си пътник

Днес, 30 ноември 2017 г., летище София посрещна своя пасажер номер 6 000 000. С това столичното летище достигна исторически висини в трафика си и по всичко личи, че преминалите през аеропорта до края на годината ще приближат 6,5 млн.

Приеха поправки в Закона за концесиите с цел улесняване процедурата за летище София

Парламентът прие промени в Закона за концесиите на второ четене. Промените са с цел улесняване на процедурата за отдаване на концесия на летище София. Това стана днес, 14 март 2019 г.

Меню