Русия призна за сирийската командировка на Су-57

29 прочитания

Руският министър на отбраната генерал Сергей Шойгу призна, че изтребители Су-57 са били изпратени в Сирия и заяви, че тяхната командировка там вече е приключила. Това съобщава ТАСС.

„Действително бяха там, но не за дълго – за два дни. В техните рамки бяха изпълнени изпитания, включително и бойни такива. Мога да кажа, че те преминаха успешно. Самолетите се пробраха още преди седмица”, заявява руският военен министър, цитиран от ТАСС.

Генерал Шойгу уточнява, че в Сирия са били изпратени два броя Су-57, като те са били придружени от самолет-лаборатория и друг самолет, който е записвал параметрите на работата на оръжията.

Руският военен министър е казал още, че изпитанията на Су-57 ще приключат през тази година.

Това е първото официално признание, че прототипите на руския изтребител от следващо поколение Су-57 са били изпратени в Сирия. Фотографии и видео на два кацащи Су-57 в руската авиобаза Хмеймим се появиха на 21 февруари. Шойгу слага и точка на споровете дали в Сирия са били изпратени два или четири самолета.

Не е ясно за какви бойни изпитания говори руският министър на отбраната. Дали е ставало дума за реално използване на въоръжение или просто за изпитания в бойни условия. Руският вестник „Коммерсантъ” съобщи, че основната цел на сирийската командировка е била проверка на сензорите и системата за самозащита.

Свързани теми

Предишна публикация
Германия залага на Eurofighter за да се запазят европейските способности за производство на изтребители
Следваща публикация
Airbus показа A350-900ULR
29 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Бъдещето на ВВС на Обединените арабски емирства все още е неясно

С наближаването на традиционното Дубайско авиошоу, отново изникват въпросите за това как изключително заможните Обединени арабски емирства (ОАЕ) смятат да развиват своите военновъздушни сили. За това пише Aviation Week.

Белгия продължава да разглежда предложението на Rafale

Белгийското правителство заяви, че за сега ще продължи да разглежда френската оферта за Dassault Rafale, като опция за придобиване на нов изтребител, въпреки, че предложението не е в рамките на обявената конкурсна процедура.

Ще получи ли ОАЕ F-35?

Една от най-богатите страни в света, Обединените арабски емирства (ОАЕ), желае да купи F-35 от…

Появиха се снимки на деветия прототип на Су-57

Деветият прототип на руския изтребител от следващо поколение Су-57 бе пребазиран в изпитателния център „Громов”, в Жуковский, което даде възможност за поява на първите снимки на машината.

Меню