Вътрешният трафик движи нагоре показателите на летище София за февруари

13 прочитания

И през вторият месец на 2018 г. столичното летище отбелязва ръст в преминалите през него пасажери. Ръстът, за който съобщава летище София, е от 3,7%.

През февруари 2018 г. през летището са преминали 473 242 пътници. или ръст от 3,7% спрямо същия период на миналата година. През Терминал 2 са преминали 64% от всички пътници, а през Терминал 1 останалите.

Пътникопотокът по международни редовни линии е нараснал с 1,3%. Броят на пътуващите по вътрешни линии се е увеличил с 83% – oт над 10 000 пътници през февруари 2017 г. на близо 18 000 през същия месец на 2018 г. Причина за това е навлизане на втори превозвач по линията София-Варна от март 2017 г. в лицето на Wizz Air.

Излетелите и кацнали самолети за месец февруари 2018 г. са 4 122, което е спад с 1,5% в сравнение със същия месец на миналата година.

През февруари 2018 г. каргото бележи ръст от 5%. Обработени са общо 1 568 тона товари и пощенски пратки.

Свързани теми

Предишна публикация
МО иска да прекрати спора с Airbus Helicopters срещу употребяван вертолет
Следваща публикация
Израел отново се опитва да влезе в изтребителния ни конкурс
13 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Стартира лятното разписание на летище София

От днес, 25 март 2018 г., влиза в сила лятното разписание на летище София с редовните полети до словенската столица Любляна. Те ще се изпълняват три пъти седмично – в понеделник, четвъртък и неделя, от авиокомпанията Adria Airways.

Меню