Boeing има проблеми с навременната доставка на 737

16 прочитания

Американският самолетостроител Boeing не успява да завършва навреме самолетите от модела 737, поради което компанията трупа полуготови машини, които чакат доставка на части. Това съобщава The Wall Street Journal.

През юли 2018 г. Boeing е доставил на клиентите си едва 29 броя от модела 737, докато за същия месец са били произведени поне 52 машини. От компанията признават, че в третото тримесечие на 2018 г. ще има забавяне в темпа на доставките, но той ще бъде наваксан в последното тримесечие на годината.

Доставките се бавят, защото за самолетите Boeing 737 има недостиг на части. За да не се спира производствената линия от Boeing се принуждават да изваждат от халетата за окончателно сглобяване полуготови самолети, които се складират в очакване на части.

В момента основните проблеми са свързани с двигателостроителя CFM International и компанията доставяща фюзелажи Spirit AeroSystems. И двете компании се оправдават със своите подизпълнители, които не могат да смогнат на увеличаващият се темп на производство.

От CFM International признават, че изостават от графика на доставки с няколко седмици.

С подобни проблеми се сблъска по-рано и Airbus, които все още възстановяват нормалния темп на доставки.

Наличието на голям брой недовършени самолети изправят Boeing пред нов проблем – къде да се съхраняват те. През юли компанията е поискала от администрацията на летището в Рентън, където се намира един от заводите на Boeing, да складира недовършените 737 на рульожните пътеки. В крайна сметка компанията се е споразумяла с летищната администрация да складира на рульожките седем 737 за 90 дни срещу $39 000.

Скорошни фотографии на летището в Рентън показва, че там са складирани десетки полуготови 737, много от които нямат двигатели.

Boeing са стигнали и до друг креативен план за справянето с големия брой незавършени самолети. Машините са получавали временни двигатели, с които са прелитали до близкото летище Боинг Фийлд, след което двигателите са сваляне и монтирани на друг 737 за ново прелитане.

През 2019 г. Boeing планира да произвежда 57 броя 737 всеки месец. В момента темпът на сглобяване е 52 машини месечно.

Свързани теми

Предишна публикация
Boeing ще създаде MQ-25
Следваща публикация
Франция получи първия PC-21
16 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

619 заявки във втория ден на Фарнбъроу

С 619 заявки за пътнически самолети приключва втория ден на авиационното изложение, което се провежда в момента във Фарнбъроу. Така изложението продължава да бъде изключително силно, от към събрани заявки.

Тръмп предложи на Boeing да ребрандира 737 Max, но компанията има други идеи

Американският президент Доналд Тръмп предложи на Boeing да ребрандират своя проблемен модел 737 Max, но самолетостроителят се е фокусирал върху решаването на техническите проблеми и се опитва да намери реални решения за спечелване на публичното доверие, съобщава Reuters.

Boeing ще се опита да убеди бразилските власти в добрите си намерения спрямо Embraer

Американският самолетостроител Boeing ще се опита да разсее съмненията в бразилското правителство по отношение на евентуалното обединение с бразилската компания Embraer. Това съобщава Reuters.

САЩ може да наложат 220% мито върху CSeries

Комисията по международна търговия на САЩ е предложила да се налага 220% наказателно мито върху всички пътнически самолети Bombardier CSeries, които се внасят в САЩ. Решението идва след жалба от страна на Boeing.

Boeing 737 катастрофира в Индонезия

Пътнически самолет Boeing 737 Max 8 катастрофира малко след излитане от индонезийската столица Джакарта. Това стана днес, 29 октомври 2018 г. Няма оцелели сред намиращите се 189 души на борда му.

Меню