Boeing намалява темпа на производство на 737

535 прочитания

Boeing намалява темпа на сглобяване на тяснофюзелажния си модел 737 с близо 20% от средата на този месец. Това е съобщил вчера, 5 април 2019 г., изпълнителният директор на компанията Денис Мюленбърг.

Решението на компанията идва на фона на спрени полети с модела 737 Max и две катастрофи в рамките на по-малко от пет месеца, при които има ясни индикации за сериозни технически проблеми с типа.

Така, след средата на април 2019 г. Boeing ще сглобява месечно по 42 самолета от модела 737, а не по 52, както е в момента. От компанията са заявили, че в момента няма да орязват работни места.

Мюленбърг е уверил, че компанията му следи отблизо всички разследвания и е запозната с проблемния режим MCAS на системата за управление и е съобщил, че Boeing създават специален борд, който да прегледа методите на работа в компанията, включително процедурите и мерките за осигуряване на безопасност на полетите.

Работата по подобреният софтуер за 737 Max продължава, уверяват от компанията, но въпреки това, акциите ѝ паднаха с 1% след обявяването на свиването на производството на най-продавания модел.

Boeing взима решение за намаляване темпа на сглобяване на 737, поради факта, че всички готови самолети трябва да бъдат складирани и поддържани от компанията, докато не бъде вдигната забраната за полети с тях. Едва тогава те могат да бъдат предадени на крайните клиенти.

Самолетостроителят планираше да повиши темпа на сглобяване от 52 на 57 самолета 737 месечно от юни тази година, но по всичко личи, че това няма да стане факт.

Решението показва и че в Boeing не очакват скорошно вдигане на забраната за полети с типа.

Свързани теми

Предишна публикация
Румъния продължава да мисли около придобиването на нови военни вертолети
Следваща публикация
Споровете около въздушния бой от 27 февруари продължават
535 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Излиза предварителният доклад за катастрофата на 737 на Lion Air

Предварителния доклад за катастрофата на Boeing 737 Max на индонезийската авиокомпания Lion Air ще бъде публикуван утре, 28 ноември 2018 г. Това съобщава Reuters, като агенцията съобщава предварително за неговото съдържание.

Германия ще търси по-бърза замяна на Tornado

Германия е запитала потенциалните доставчици на заместник на изтребителите-бомбардировачи Tornado, за възможностите им за доставка преди 2025 г. Това съобщава Reuters, позовавайки се на собствени източници.

Белият дом и Boeing стигнаха до неформално споразумение за следващия Air Force One

Администрацията на президента на САЩ Доналд Тръмп постигна неформално споразумение със самолетостроителя Boeing за това, програмата за създаване на следващия президентски самолет да не надхвърля $3,9 млрд. Това съобщава Reuters.

Няколко страни спряха полетите с 737 Max след катастрофата в Етиопия

Авиационните власти в Китай и Индонезия наредиха на операторите в тези страни да спрат полетите с Boeing 737 Max до изясняването на причините за вчерашната катастрофа с типа в Етиопия. Отделно, още два други оператора обявиха, че няма да летят с типа.

Меню