Приключи летателното учение ETAP-C 19-2

884 прочитания

Днес, 11 април 2019 г. се проведе тържествена церемония, на която бяха връчени сертификатите от летателното учение „Европейски курс за усъвършенстване на тактическата подготовка на военно-транспортната авиация 19-2”(ETAP-C 19-2). Това съобщиха от ВВС.

В него взеха участие България, Литвия, Германия и Чехия с транспортни самолети, екипажи и личен състав, а Испания, Европейски център за тактически въздушен транспорт и Европейското командване по въздушен транспорт участваха с личен състав.

България беше домакин на такъв тип учение за шеста поредна година, като този път ръководител от българска страна беше полк. Пейо Дончев – началник на сектор „Тактическа оценка и регламентиращи документи“ в Командване на Военновъздушните сили.

На церемонията присъстваше заместник-командирът на Военновъздушните сили бригаден генерал Петьо Мирчев, който връчи сертификатите за успешно завършване на курса. В обръщението си към участниците той каза, че международното сътрудничество е ключово в днешното време на промени и несигурност и леталното учение е доказало през годините своята значимост за повишаване на нивото на оперативна съвместимост при участие в операции в съюзен формат. След това той благодари на всички, които са допринесли за успешното провеждане на курса, и подчерта, че именно отговорността и екипната работа са в основата на успеха.

Кратко приветствие към участниците отправи и директорът на курса полк. Хосе Луис Ромеро Алеге – командир на Европейския център за тактически въздушен транспорт в Сарагоса, Испания. Той благодари на всички за изключителния професионализъм, който значително е улеснил работата му, и изрази увереността си, че учението ще бъде много полезно на участниците в бъдещата им работа.

Свързани теми

Предишна публикация
Провали се обществената поръчка за ремонт на два L-39
Следваща публикация
Пет оферти за концесионирането на летище София
884 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Вторият живот за МиГ-29 в България – част 1

Александър МЛАДЕНОВ описва предизвикателствата и постиженията при усвояването на пълните маневрени и бойни възможности на МиГ-29 в България в периода 2005–2009 г. като част от въвеждането и налагането на новия модел на бойна подготовка в изтребителната авиация.

Министърът на отбраната върна беларусците за нови преговори за ремонта на Су-25

Министърът на отбраната Красимир Каракачанов отмени своята заповед, с която избра беларуската компания „558-ми авиоремонтен завод“ за изпълнител на поръчката за ремонт на щурмовиците Су-25 и върна процедурите за нов кръг от преговори.

Екипажът на катастрофиралия Ми-17 е имал 17 – 18 часа във въздуха от началото на годината

Командирът на катастрофиралия вертолет Ми-17 капитан Пламен Панталеев е имал 18 часа нальот от началото на годината, а вторият пилот капитан Стоян Неделчев е имал 17 часа. Това бе съобщено на брифинг на командването на ВВС, който се проведе днес, 12 юни 2018 г. Въпреки мизерният им нальот, за сега водеща е версията за технически отказ.

Меню