Съгласувани са експортните разрешения за Су-57

818 прочитания

Всички разрешения, нужни за експорта на Су-57 са били вече съгласувани. Това съобщава руската информационна агенция „Интерфакс”.

През март източник на същата агенция заяви, че всичко необходимо за експорта на Су-57 се е намирало на финален етап на съгласуване, като основно се касаело за чисто документални проблеми, тъй като самолетът и преди е имал разрешение за експорт, но то е било за неговото прототипно название Т-50 (ПАК ФА).

Отново миналия месец, но в Jane’s, директорът по международно сътрудничество на „Ростех” Виктор Кладов, е заявил че е възможно през ноември на авиационното изложение в Дубай да бъде представен официално експортния вариант на Су-57. Кладов е обяснил, че се гледа не само към Близкия изток, но и към Индия и Китай.

Руският министър на търговията и промишлеността Денис Мантуров също е подчертал, че Су-57 вече се гледа, като на експортен продукт.

Русия вероятно ще се опита да пласира Су-57 за експорт в надежда да намали цената на производството му, което от своя страна да позволи по-бързото му приемане на въоръжение в руските ВКС в прилични бройки. За момента се очаква пълномащабното му производство да се реализира чак след 2025 г. с идването на следващата многогодишна програма за превъоръжаване в Русия.

Реално в момента се планира да се купи само серия от 15 изтребителя Су-57, която да се използва за изпитателни цели и реално да играе роля на предсерийно производство с цел войскови изпитания. Първите два от тези самолети са поръчани и ще бъдат получени в рамките на годината. Останалите 13 се очаква да бъдат заявени скоро.

В същото време експорта на изтребителя може да е затруднен от това, че реално той не е изпитан в пълния си вид, включително и изпитанията на новия двигател „Изделие 30” се бавят сериозно.

Свързани теми

Предишна публикация
Тръмп предложи на Boeing да ребрандира 737 Max, но компанията има други идеи
Следваща публикация
ELTA представи наземните си радари в София
818 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

МО отхвърля информацията, че Турция ще охранява небето ни

Министерството на отбраната отхвърли внушенията, които се появиха в някои медии, че се водят преговори с Турция за съвместна охрана на въздушното ни пространство. По-рано днес, 29 май 2018 г., в редица медии се появи новината, че страната ни преговаря с Турция за съвместен „ер полисинг“. Тя бе на база погрешно тълкуване на Доклада за състоянието на въоръжените ни сили. 

Франция уточни бъдещите способности на Rafale F4

Френската агенция за отбранителни доставки DGA уточни способностите на изтребителите Dassault Rafale, които ще бъдат получени в рамките на модернизацията до стандарт F4. Френското правителство даде поръчката за разработка на стандарта на 14 януари 2019 г.

Министърът на отбраната на САЩ призова Конгреса да не спира доставките на F-35 за Турция

Министърът (секретарят) на отбраната на САЩ Джим Матис призова Конгреса на страната да не спира достъпа на Турция до изтребителите F-35. В противен случай ще се появят проблеми с логистиката, които ще доведат до повишаване на цената и забавяния в доставките.

Швейцария фиксира бюджет за новите си изтребители и планира референдум по темата

Правителството на Швейцария фиксира бюджета за придобиването на нови многоцелеви изтребители на 6 млрд. швейцарски франка (около €5,3 млрд.) и предвиди допитване до швейцарските данъкоплатци по темата.

Меню