Флотските спецчасти проведоха парашутна подготовка

325 прочитания

Над 300 парашутни скока бяха изпълнени по време на подготовка, проведена от Морския специален разузнавателен отряд (МСРО) от 8 до 12 юни в района на летище Балчик. Това съобщават от МО.

Ръководител на скоковете беше капитан II ранг Герман Славов, командир на отряда.

Сред целите на подготовката са: усъвършенстване на организацията по планирането и ръководството на този вид дейност във Военноморските сили; повишаване натренираността на участниците при изпълнение на групови учебно-тренировъчни и бойни скокове с различни типове парашутни системи и въоръжение в прости и в сложни условия; отработване на взаимодействието на МСРО с летателно средство от Военновъздушните сили и със Специализирания отряд за борба с тероризма (СОБТ) – МВР при съвместни действия.

Скоковете бяха изпълнени от борда на самолет С 27J Spartan от малки и средни височини, в диапазона от 400 до 4000 метра с осем типа парашутни системи, предназначени за незабавно разтваряне и за ръчно разтваряне след свободно падане. По време на подготовката бяха изпълнени над 300 парашутни скока, от които около половината в тъмната част на денонощието.

Осем военнослужещи от отряда направиха своя първи нощен скок. При нощните скокове, поради силно намалената видимост, значително се усложняват действията във въздуха и при приземяване в цел. Това изисква от парашутистите добра психологическа кондиция, бързо и адекватно ориентиране в пространството и прецизно управление на парашута.

Подготовката премина при спазване на всички противоепидемични мерки и в съответствие с правилата за безопасно изпълнение на парашутни скокове. В нея участваха военнослужещи от МСРО, представители на отдел „Специални операции” на дирекция „Операции и подготовка” в Щаба на отбраната и служители на СОБТ на МВР.

Свързани теми

Предишна публикация
Су-25 стреля на „Шабла 2020“
Следваща публикация
Стрелби на Графа
325 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Бъдещето на българските Су-25

Белоруската компания „558-ми авиоремонтен завод“ („558 АРЗ“) и Министерството на отбраната са сключили на 28 ноември 2018 г. рамково споразумение (изходящ номер УД-12-95/28.11.2018) за възстановяване на летателната годност на Су-25. Какво ще представляват дейностите, които компанията ще извърши по българските машини и какво ще е бъдещето на щурмовия самолет в родните ВВС?

Меню