С-70 „Охотник” ще влезе в серийно производство през 2024 г.

553 прочитания

Бойният безпилотен апарат С-70 „Охотник” (ловец) ще влезе в серийно производство през 2024 г. Това е съобщил днес, 3 август 2020 г., Юрий Слюсар, изпълнителен директор на ОАК.

„От Министерство на отбраната получихме задача да се забързаме с провежданата в момента опитно-конструкторска работа и максимално да ускорим процеса, за да може да започнем доставките през 2024 г. Затова в момента работим с колегите по този въпрос”, заявява Слюсар, цитиран от ТАСС.

Ръководителят на ОАК, под чиято шапка е по-голямата част от руската авиационна промишленост, по-рано днес бе на среща с руския президент Владимир Путин. На срещата са обсъдени въпроси свързани с руската авиационна индустрия.

Слюсар е казал още за ТАСС, че от „Охотник” се очаква много и апаратът ще има голяма продължителност на полета и голям и богат боен товар, като подобен род апарати в момента се разработвали в много малко страни.

С-70 „Охотник” се проектира от Сухой от 2011 г. Апаратът полетя през август 2019 г., но за него не е известно много. През миналата година се съобщаваше, че влизането в серийно производство се очаква да стане след 2025 г. Смята се, че максималната му излетна маса ще е около 20 тона, задвижването ще е от един реактивен двигател, бойният товар ще е около 3 тона, а максималната скорост около 1000 km/h.

Планира се „Охотник“ да извършва задачите си в напълно автономен режим, без да бъде управляван от земята.

Машината е изпълнена по схемата летящо крило, но в момента не всичко по нея говори за мерки за намаляване на ефективната отразяваща повърхност. Например, използва се стандартно сопло при двигателя АЛ-31, но макетите и визуализациите показват, че при приемането в серийно производство ще се мине към плоско сопло.

Проектът, който взаимства много технологии разработвани за Су-57, с право се смята за един от най-сложните, с който е заета руската авиационна индустрия днес. Влизането в серийно производство през 2024 г. определено изглежда амбициозен план.

Свързани теми

Предишна публикация
Airbus ще предложи на Германия временно решение за морската ѝ авиация
Следваща публикация
Руските ВКС получиха последните два Су-34 по договора от 2012 г.
553 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

От БСП атакуваха ремонта на Су-25 в Беларус

От БСП атакуваха решението на МО да се дадат българските щурмови самолети Су-25 за ремонт в Беларус. Критиката е насочена към начина на провеждане на процедурата, липсата на участие на „Авионамс” в нея и отказа да се сътрудничи с оригиналния руски производител.

Догодина Русия ще поръча модернизирани Ка-52

Руското МО планира през 2020 г. да сключи договор за доставка на модернизирани вертолети Ка-52. Това е съобщил днес, 28 май 2019 г., руският заместник-министър на отбраната Алексей Криворучко, при посещение в авиостроителния завод „Прогресс“, който сглобява типа.

Аерофлот поръчва още 100 броя Суперджет 100

Руският национален превозвач Аерофлот е подписал договор за покупка на още 100 регионални пътнически самолета Сухой Суперджет 100. Машините ще започнат да се доставят от догодина.

Гърция иска да предостави военновъздушни бази на САЩ

Гръцкото правителство е предложило да предостави свои авиобази за самолети на ВВС на САЩ в светлината на охладняващите отношения между Съединените щати и Турция. Това съобщава гръцкият вестник Kathimerini.

Путин поиска покупката на 76 броя Су-57 до 2028 г.

Руският президент Владимир Путин заяви днес, 15 май 2019 г., че в най-скоро време страната му ще поръча 76 изтребителя от пето поколение Су-57. Машините трябва да бъдат доставени до 2028 г.

Меню