Lockheed Martin е натрупала загуби от класифицирана авиационна програма

250 прочитания

Американската компания Lockheed Martin е обявила, че е натрупала $225 млн. загуби от класифицирана програма, част от авиационния отдел на компанията. За това пише FlightGlobal.

Загубите са били натрупани във второто тримесечие на 2021 г., но от Lockheed Martin не са дали други детайли. Все пак е било заявено, че тази програма може да се окаже от особена важност в бъдеще, което показва, че най-вероятно става въпрос за разработка на нов летателен апарат.

Загубите са били отбелязани, след като се е оказало, че програмата гълта повече пари, отколкото американското правителство е било отпуснало в рамките на договор. Това е било открито по време на преглед на проекта, извършен заедно с поръчителя.

Може да се предположи, че програмата в рамките на която има натрупани загуби е проекта за създаване на тежък изтребител за завоюване на превъзходство във въздуха от следващо поколение NGAD (Next-Generation Air Dominance). Известно е, че Пентагона работи по нея от няколко години, но тя е секретна и не се обявява публично с кои компании се работи. NGAD евентуално трябва да замести F-22 (на снимката).

Свързани теми

Предишна публикация
Туркменистанският президент се похвали с новата си авиационна техника
Следваща публикация
Гърция получи своя първи Rafale
250 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Lockheed Martin достави 400-ния C-130J

Американският самолетостроител достави 400-ния произведен C-130J Hercules. Това е станало на 9 февруари 2018 г., а до момента са произведени над 2500 самолета от този тип, които са налетели 1,7 млн. часа.

F-35 продължава да страда от ниска надеждност

Усилията за подобряване на надеждността на изтребителите от следващото поколение F-35 не дават резултат, поради продължаващи проблеми с доставката на резервни части. Това съобщава Bloomberg, цитирайки доклад на Пентагона.

Пентагонът спря да приема F-35 след нов спор с Lockheed Martin

Пентагонът е спрял да приема произведените F-35, след като е възникнал спор с Lockheed Martin за това, кой ще поеме разходите около поправките на производствените дефекти. Това съобщава Reuters, позовавайки се на собствени източници.

Правителството даде мандат на Каракачанов да подпише за F-16

Министерски съвет прие доклад за преговорите по покупката на осем F-16C/D Block 70 и даде мандат за подписването на четири договора свързани с придобиването на изтребителите, които ще са на обща стойност $1,256 млрд. (2,2 млрд. лева). Това стана на правителствено заседание проведено днес, 10 юли 2019 г.

Lockheed Martin заяви готовност за по-бърза доставка на F-16 за България

Lockheed Martin има възможност да по-бърза доставка на българските F-16 и първите доставки да станат факт в края на 2022 г. Това се казва в изявление на Джим Робинсън, директор Международно бизнес развитие за F-16 в Lockheed Martin, разпространено до медиите днес, 11 април 2019 г.

Меню