Австралия и Германия спряха полетите с Tiger

30 прочитания

Австралия и Германия спряха полетите със своите щурмови вертолети Tiger, след катастрофата на германски вертолет от този тип в Мали от 26 юли 2017 г. Причините за инцидента се разследват, но от производителя Airbus Helicopters обявиха, че машината не е безопасна.

При катастрофата от 26 юли загинаха и двамата пилоти. Тя се случи в Мали, където германските вертолети участваха в мироопазваща операция на ООН.

Германия веднага спря полетите с типа, като заяви, че в случай на нужда трите останали Tiger в Мали могат да изпълняват бойни задачи. Австралия се присъедини към забраната за полети на 14 август и обяви, че тя ще бъдат възстановени след изясняване на причините за катастрофата.

Испания също обмисля подобен ход и обяви, че внимателно следи случая и се съобразява с препоръките на производителя. Франция за сега продължава операциите си с Tiger, но интензитета на тренировъчните полети е намален заради ваканционния сезон.

За сега е известно малко за инцидента, като в официално съобщение германското МО заявява, че машината е загубила лопати от носещия си винт и веднага е паднала. Черните кутии на вертолета са тежко повредени и има съмнение, че може да не могат да се разчетат.

Airbus Helicopters обяви, че Tiger не е безопасен за полети, но не може да обяви категорично какво са причините за инцидента, дали се касае за проблем в конструкцията или в поддръжката. Поради това вертолетостроителя няма и възможност да посочи начини за справяне със ситуацията.

Свързани теми

Предишна публикация
Полетя нов индонезийски самолет
Следваща публикация
Air Berlin подаде заявление за обявяване в несъстоятелност
30 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Два милиона часа за AW139

Италианският производител на вертолети Leonardo Helicopters (бивш AgustaWestland) съобщи в края на декември 2017 г., че моделът AW139 е надхвърлил границата от два милиона пролетни часа.

Русия стартира разработката на скоростен боен вертолет

„Вертолеты России” получиха поръчка на руското МО за стартиране на работа по създаването на скоростен боен вертолет (СБВ). Поръчката е била дадена на 24 август 2017 г., в рамките на оръжейното изложение „Армия 2017”.

Меню