Министър Каракачанов смята, че бързите сделки раждат комисионни

14 прочитания

„Няма нужда да се прави нещо прибързано. Има една поговорка българска – бързата кучка, слепи ги ражда, а бързите сделки комисионни раждат”, това каза министърът на отбраната Красимир Каракачанов днес, 5 октомври 2017 г., в сутрешния блок на bTV.

„Двете неща вървят в авиацията паралелно – ремонт и модернизация на съществуващата авиация в момента – МиГ-29 и Су-25 и водене на преговори за закупуване на нов изтребител. Подчертавам, нов изтребител. Не втора, трета употреба, а нов изтребител”, това обясни военния министър, докато обрисуваше бъдещето на военната ни авиация.

Запитан има ли лобистки интереси, министър Каракачанов отговори така:

„Има експерти, които защитават единия самолет, има и експерти, които защитават другия самолет. Има експерти, които ще кажат да купим МиГ-35, или F-35, или нови Eurofighter, но това са невъзможни неща, по една или друга причина”

Водещият попита министъра на отбраната дали президента Радев е променял мнението си около изтребителя през годините Каракачанов коментира така:

„Радев, докато е бил във ВВС е имал различни мнения през годините. Най-вероятно това се дължи на промени в условията, във финансовите възможности на страната, но това е нормално”

Каракачанов коментира и дилемата „влакове или изтребители”, която бе поставена вчера от премиера Борисов:

„Още разговаряме за това, какъв самолет да имаме. Дори да пристъпим към сключване на договор, плащанията ще става за дълъг период от време, за да натоварваме по-малко бюджета. Паралелно с това могат да се купят и влакове. Едното не противоречи на другото. Няма спор „влакове или самолети”

Свързани теми

Предишна публикация
Антон Тодоров: Gripen е една играчка
Следваща публикация
Остри дебати в Парламента около доклада на „Комисията „Gripen”
14 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Управляващите отговориха на Радев за F-16

Два часа след брифинга на президента Радев за ветото върху договорите за придобиването на F-16, министрите на отбраната и финансите, заместник-министъра на отбраната, както и председателят на комисията по отбрана в Народното събрание, дадоха изявление за медиите, в което се опитаха да отговорят на поставените от президента въпроси.

Стабилност на дъното

Приетият през април от Министерски съвет „Доклад за състоянието на отбраната и въоръжените сили през 2019 г.” традиционно дава твърде оптимистичен поглед към процесите в армията, но както винаги, при по-внимателното му прочитане и сравняване с докладите от минали години, показва, че реалността е далеч по-мрачна.

Меню