Пълномащабното производство на F-35 отново се отлага

371 прочитания

Решението за стартиране на пълномащабното производство на F-35 се отлага отново, след като ключови тестове, няма да се проведат през тази година. Това съобщава Defense News.

Последните мащабни тестове, които трябва да се осъществят с F-35, ще се проведат основно във виртуална среда, където ще се моделират високорискови сценарии срещу много сериозни заплахи. Всичко това, не може да се разиграе в реална среда.

Тестовете, които се планираха за декември 2020 г. вече са отложени за неопределена дата през следващата година. От Пентагона са потвърдили за изданието, че тестовете се отлагат, но не са отказали да назоват нов срок за тяхното провеждане.

Това е поредното отлагане на въпросните тестове. Оригиналните планове бяха, те да се проведат през 2017 г.

Решението за стартиране на пълномащабно производство трябваше да бъде взето през март 2021 г. То идва след провеждане на въпросните виртуални изпитания и след техния анализ.

Няма конкретна информация, какво е наложило поредното отлагане. Възможно е да се касае за забавяне във връзка с панемията от COVID-19, но е възможно и да се касае а софтуерни проблеми около F-35.

Решението за стартирането на пълномащабното производство е основно символичен акт, който трябва да покаже, че F-35 отговаря на абсолютно всички изисквания на Пентагона. Типът вече се строи в мащаби и темпове, които далеч надхвърлят тези при други бойни самолети.

Така например, към 1 октомври 2020 г., на САЩ и другите клиенти са предадени 570 серийни F-35. За тази година, Lockheed Martin планира да сглоби 121 самолета, което е с 20 по-малко от предварително планираната бройка. Причината за намалението е най-вече пандемията.

За следващата година се планира сглобяването на 160 изтребителя.

Свързани теми

Предишна публикация
Първият сериен комплект БЛА „Орион” е предаден на руските въоръжени сили
Следваща публикация
Морската пехота пенсионира AH-1W Super Cobra
371 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Държавният департамент на САЩ разреши експорта на Super Hornet за Канада

Държавният департамент на САЩ разреши експорта на 18 многоцелеви изтребителя Boeing F/A-18E/F Super Hornet за Канада. Ориентировъчната стойност на сделката е $5,23 млрд., но тя е все по-малко вероятно да се реализира, след търговските спорове между Boeing и канадския самолетостроител Bombardier.

Lockheed Martin е била фаворитизирана при избора на F-35 в Южна Корея

Lockheed Martin е била изкуствено фаворитизирана от южнокорейските военни, по време на процедурата за избор на нов изтребител. Това твърди опозиционната Партия на справедливостта, цитирана от The Korea Times.

Хърватска иска от Украйна да подмени част от доставените МиГ-21

Хърватското Министерство на отбраната официално е поискало от Украйна да замени четири от доставените изтребители МиГ-21бис, тъй като те не отговарят на договорените условия. Това съобщава хърватският вестник Jutarnji List.

Меню