Paramount Group стартира серийното производство на AHRLAC

57 прочитания

Южноафриканската компания Paramount Group обяви, че стартира серийното производство на лекия разузнавателно-ударен самолет Mwari, който е известен още с абривиетурата AHRLAC (Advanced High Performance Reconnaissance Light Aircraft).

Paramount Group е сключила сделка за неназовано количество Mwari с клиент, който в момента не желае да бъде разкриван. Първите доставки ще станат факт до края на юни 2018 г.

Компанията вече е построила и изпитала предсериен самолет, който се различава от прототипа на Mwari с редица подобрения в пилотската кабина и тактико-техническите си характеристики.

Екипажът получава кислородна система, променен фанар и катапултни кресла Martin-Baker MB.17 за двамата члена на екипажа. Има подобрения по авиониката. Серийният самолет получава прибираемо шаси, а самата конструкция е олекотена чрез използване на по-модерни материали, които пък дават възможност за претоварвания до 8 единици.

Предстоят оръжейните изпитания на серийният Mwari. До момента машината бе демонстрирана с противотанковите ракети Mokopa, но ще получи и възможността да използва 20-mm оръдие в контейнер, 70-mm неуправляеми ракети и 227-kg управляеми бомби.

Прототипът на AHRLAC е натрупал над 300 часа във въздуха, като машината е тествана в различни краища на Южна Африка, при полети в много горещо време и в полети от високопланински площадки.

Прототипът ще продължи да се използва от компанията за други тестове свързани с програмата AHRLAC – най-вече за подобряване на сензорите и използване на по-широк кръг оръжия.

Mwari се задвижва от един турбовитлов двигател PT-6A-66 (710 kW), има двучленен екипаж и има шест точки за окачване на боен товар под крилото. Машината е тествана с различни управляеми и неуправляеми боеприпаси. Във фюзелажа има голяма ниша, в която може да се поставя различно оборудване за наблюдаване, разузнаване или РЕБ.

Максималната крайсерска скорост достига 505 km/h, a продължителността на полета е седем часа. Максималната излетна маса достига 3800 kg. Според компанията производител единичната цена на Mwari трябва да е под $10 млн.

Самолетът полетя за първи път през юли 2014 г.

Свързани теми

Предишна публикация
Новият главен продавач на Airbus ще се съсредоточи върху A330neo
Следваща публикация
Lufthansa показа новата си ливрея
57 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

M-346FA Fighter Attack

Платена публикацияГеополитическата ситуация в Източна Европа е по-сложна от всякога и много от страните-членки на…

Цел: Ефективност на достъпни цени

Платена публикация Геополитическата обстановка, пред която е изправена Източна Европа, е изключително сложна. България внимателно…

Boeing вижда пазар за 2600 броя T-X

Boeing вижда пазар за 2600 броя от новия си самолет T-X, не само в ролята му на учебна машина, но и като боен самолет. Това съобщава Air Force Magazine.

Как „Scorpion” стигна до устата на премиера

В последните месец-два интензитетът на изказванията, свързани с военната ни авиация, от страна на политическите лица у нас е много висок. Не е изненадващо, че сред цялото това надприказване (често пъти преминаващо в словоблудство) може да се изпусне нещо, което да ни покаже какво всъщност се върти в главите на държавните ни мъже по отношение на развитието на българските ВВС.

Меню