Airbus загатна за нова версия на A321neo

603 прочитания

Новият главен продавач на Airbus Кристиян Шерар намеква, че в момента компанията му започва да продава вариант на A321neo с още по-голяма далечина на полет. Това казва той пред Reuters.

Шерар, който зае поста през септември миналата година, споделя пред Reuters, че компанията му вижда все по-голямо търсене на тяснофизелажни самолети с капацитет 200 места и сериозна далечина на полета, които се използват по маршрути, по които по-рано са летели широкофюзелажни машини.

„Ние продаваме A321neo е по-голяма далечина на полет (A321LR). Хората ни казват, че това е страхотно, но искат машината да лети още по-далеч. Така ние гледаме да дадем максималната възможна далечина на полет, който може да вземем от този модел и питаме клиентите си, колко искат да купят от него”, споделя Шерар пред Reuters.

Това е сериозна индикация, че Airbus сериозно работят върху A321neo с още по-голяма далечина на полета и явно вече събират неформални поръчки за модела.

Още през февруари, Reuters съобщи, че Airbus събират неофициални поръчки за модела, който е известен като A321XLR.

Агенцията тогава съобщи, че A321XLR ще е развитие на A321LR (на снимката), който получи типова сертификация през октомври 2018 г. Новият модел ще има максимална излетна маса от 101 тона (97 при A321LR и 93,5 при A321neo), което ще даде и максимална далечина на полет от порядъка на 8300 km. Фюзелажът на A321XLR ще е същия, като при A321neo.

Reuters съобщава, че Airbus вече има сигурни клиенти за новия модел, но все още няма решение кога официално да бъде обявен старта на програмата.

Шерар е коментирал и ситуацията с 737 Max. Според него, Boeing бързо ще се отърси от този епизод и ще продължи напред, но компанията му се притеснява от прекомерно затягане на регулациите, в резултат на тази криза.

Шерар коментира и че Airbus седи твърдо зад плана за повишаване на темпа на производство на семейството A320 от 57 на 63 самолета месечно от следващата година. Главният продавач на

Airbus е отбеляза, че има пазар и за повече от 63 самолета месечно, но не е сигурен дали подизпълнители на Airbus могат да се справят с този темп в момента.

Шешар е отбелязал и че има вяра в модела A330neo, въпреки слабите му продажби в момента и е заявил, че според него, след година няма да има никакви съмнения, че моделът е на точното място в точното време.

Той е споделил и че Airbus определено работят върху това какво ще замести A320neo, но е все още много рано да се говори по този проект.

Свързани теми

Предишна публикация
САЩ ще предоставят три UH-60 на Албания
Следваща публикация
B-1B не лети вече трета седмица
603 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Airbus се отказва от подобрения по A320neo

Airbus се отказва от плановете си за подобрения по фамилията A320neo в опит да се противопостави на новия проект на Boeing за авиолайнер насочен към средния пазарен сегмент. Това съобщава Reuters, позовавайки се на собствени източници.

VietJet Air поръча 50 броя A321neo

Виетнамската нискотарифна авиокомпания VietJet Air поръча 50 броя Airbus A321neo. Меморандум за разбирателство по тази сделка бе подписан през юли по време на авиоизложението във Фарнбъроу.

HNA Group поръчва 300 пътнически самолети китайско производство

Китайският конгломерат HNA Group се е споразумял с държавната китайска самолетостроителна компания the Commercial Aircraft Corp of China Ltd (COMAC) за покупката на 300 броя C919 и 100 броя ARJ21. Това обяви конгломератът, цитиран от Reuters.

Boeing се защитава след съмнения в качеството на работа на втората линия за 787

Самолетостроителят Boeing се хвърли в защита, след като статия в авторитетния вестник New York Times описва втората линия за сглобяване на модела 787, като страдаща от тежки проблеми в качеството на работа. Това пише Flightglobal.

Дългокракият Ил-62

Илюшин Ил-62 определено не е най-популярният съветски реактивен пътнически самолет, засенчен от масовите модели Ту-134 и Ту-154. Четиридвигателният лайнер обаче има своето място в развитието на съветското самолетостроене и помага за разширяване на мрежата на „Аэрофлот“ по съветско време.

JetBlue поръчва A220

Само ден, след като Airbus ребрандира семейството CSeries на A220, американската нискотарифна авиокомпания JetBlue обяви, че поръчва 60 броя от машината.

Меню