Появиха се снимки на деветия прототип на Су-57

37 прочитания

Деветият прототип на руския изтребител от следващо поколение Су-57 бе пребазиран в изпитателния център „Громов”, в Жуковский, което даде възможност за поява на първите снимки на машината.

Самолетът, който има означение Т-50-11 и борден номер 511, е излетял от заводското си летище в Комсомолск на Амур и е прелетял до Жуковский с междинно кацане в Новосибирск. На машината се виждат два допълнителни резервоара. За първи път самолетът се появи с такива през май 2017 г.

Деветият летящ прототип е изпълнил първия си полет на 6 август 2017 г. Той е вторият прототип, който полита през тази година. Т-50-9 дебютира през април.

Свързани теми

Предишна публикация
Полетя първият A330 MRTT за френските ВВС
Следваща публикация
Франция не иска да участва в белгийския изтребителен конкурс и вместо това направи директна оферта
37 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

F-35 приключи с изпитателните си полети

На 11 април 2018 г. изпитателен F-35C е изпълнил последния тестов полет в рамките на изпитателната програма на типа (System Development and Demonstration – SDD). С това се приключва процес, който отне над 11 години.

Полша е близо до сделка за F-35

Полша е близо до покупката на изтребителите F-35, както и до сключването на сделка със САЩ за базирането на американски войски в страната. Това е съобщил полският военен министър Мариуш Блашчак пред местната телевизия TVP.

Генерал Стойков: Имам усещането, че много хора работят за приземяването на ВВС

Командирът на ВВС на Република България генерал-майор Цанко Стойков дава интервю за Габриела Наплатанова, излъчено в ефира на bTV. В интервюто командирът на военната ни авиация говори за сегашното ѝ положение, изборът на нов изтребител и перспективите пред войските.

Меню