Проведе се курс по оцеляване в морска среда за военните ни пилоти

34 прочитания

От 8 до 14 септември 2017 г. в „Център за специализирана подготовка- Варна”, се проведе седмо по ред тренировъчно занятие „Курс по оцеляване на летателен състав в морска среда и техники за евакуация”. Това съобщават от ВВС.

Участваха военнослужещи от авиобазите Граф Игнатиево, Крумово, Враждебна, Долна Митрополия и база КУН на Военновъздушните сили, и от авиобаза „Чайка”, от състава на Военно морски сили.

В теоретичната част бяха включени лекции по „Аварийно напускане на летателния апарат над водна повърхност“, „Аварийно-спасителните средства и процедурите за евакуация с вертолет”, „Процедура за спасяване на бедстващ личен състав (Personnel Recovery)”.

Практическите занятия се проведоха в учебния район на Военноморско училище „Карантината“ и включиха приводняване с парашут и действия след приводняване; използване на спасителни плавателни средства и оцеляване в рискови зони.

Програмата обхващаше почти целия възможен аспект на действията на пилота при възникване на екстремна ситуация при полет на летателен апарат над водна повърхност.

Усвоените знания и придобит опит бяха приложени при провеждането на занятия за евакуация от акваторията на Варненското езеро, в близост до авиобаза „Чайка” от ВМС. Пилотите бяха спуснати от кораб в открити води и евакуирани с вертолети AS 565МВ Panther и AS 532AL Cougar.

Курсът завърши с полагане на изпит за получаване на сертификат за оцеляване на летателния състав в морска среда и изградени техники за евакуация.

Свързани теми

Предишна публикация
Президентът Радев: Лобистите победиха експертите за новия изтребител
Следваща публикация
Димитър Стоянов: Комисията „Gripen” следва да чуе още много неща, но явно не желае
34 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Приключи летателното учение ETAP-C 19-2

Днес, 11 април 2019 г. се проведе тържествена церемония, на която бяха връчени сертификатите от летателното учение „Европейски курс за усъвършенстване на тактическата подготовка на военно-транспортната авиация 19-2”(ETAP-C 19-2). Това съобщиха от ВВС.

Какво пише и какво не в проекта за нов боен самолет?

На 16 май 2018 г. Министерски съвет (МС) прие проектът за инвестиционен разход „Придобиване на нов тип боен самолет”. Той бе внесен в Народното събрание (НС), където трябва да мине през одобрението на комисиите по отбрана и финанси, а след това ще бъде гласуван в пленарна зала.
Както пише в проекта и какво липсва в него?

Меню